Reklama
Archiv - Zprávy

Pick-up od Toyoty slaví padesátiny. Na oslavu přijíždí speciálně připravený model Hilux Invincible 50 Chrome Edition.

První generace Toyoty Hilux byla uvedena na japonském trhu 21. března 1968 a o rok později se tento model představil i v Evropě. Hilux se následně stal jedním z nejúspěšnějších modelů v rámci celé modelové řady Toyota.
Zdroj: Toyota

O celosvětové oblibě tohoto pick-upu svědčí více než 18 milionů vozů prodaných na globálních trzích. Dnes se Hilux vyrábí v šesti různých zemích a objednávat si jej mohou zákazníci ve 180 zemích a regionech po celém světě.

Toyota Hilux dokázala svoje kvality třeba při cestě na severní pól, na islandské sopky nebo do Antarktidy. Získala také pódiová umístění v proslulé dakarské rallye.

Nový Hilux ve speciální edici ‚Invincible 50 Chrome Edition‘ reaguje na poptávku zájemců po pick-upech se všestrannou využitelností. Svou reputaci potvrzuje i širokou nabídkou specifických prvků příslušenství, díky nimž je tento model nejen okamžitě rozpoznatelný coby zástupce speciální edice, ale také vhodný pro nejrůznější profesní potřeby nebo volnočasové aktivity.

Zdroj: Toyota

Ve výbavě speciální edice je chromový rám nad ložnou plochou a boční nášlapné prahy, chromový přední ochranný rám a nástavec pod nárazníkem, resp. černé ochrany blatníků, pod nimiž najdeme 18" litá kola se strojově opracovanými povrchy. Na předních dveřích je specifický znak „Invincible 50“.

Pick-up ve speciální edici je také vybaven plastovou vložkou nákladového prostoru a prahovými lištami. Hilux pohání naftový motor 2,4 litru D-4D. Jednotka s funkcí Stop/Start má velmi příznivý průběh křivky točivého momentu s vyšším důrazem na pásmo nízkých a středních otáček v zájmu nízké spotřeby paliva. Motor disponuje výkonem 150 koní a točivým momentem 400 N.m.

Reklama
Zdroj: Toyota

Evropské prodeje modelu Hilux v roce 2017 dosáhly 41 044 vozidel, čímž překonaly předešlý rekord 40 104 prodaných vozů z roku 2007.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV