Reklama
Archiv - Zprávy

Peugeot odhaluje novou generaci modelové řady 208

Značka Peugeot odhalila novou modelovou řadu 208. Nový Peugeot 208 je nabízen již od svého uvedení na trh se třemi možnými pohony - elektrickým, benzinovým, nebo naftovým.
Zdroj: Peugeot

Nová platforma

Peugeot 208 je postaven na platformě poslední generace CMP (Common Modular Platform). Tato nová platforma určená pro segmenty B a C doplňuje platformu EMP2 (Efficient Modular Plateform). Jak vyplývá z názvu, platforma CMP je modulární z hlediska rozměrů a variant motorů. Dokáže pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie, takže si zákazník může zvolit mezi spalovacím (benzinovým/dieselovým) a elektrickým motorem. Nová platforma napomáhá snižovat emise CO2 nového Peugeotu 208. Přispívá k tomu: nižší hmotnost (o 30 kg méně než s použitím platformy PF1); lepší aerodynamika (hladká podlaha karoserie a použití řízených vstupů vzduchu);  menší valivý odpor (pneumatiky třídy A a snížení mechanického tření náprav); optimalizace hnacího ústrojí (lepší účinnost spalování, down-sizing, snížení mechanického tření, prodloužení převodů a používání systému Stop & Start.

Nový Peugeot e-208

Nový Peugeot e-208 je v nabídce hned od uvedení vozu na trh. Tento vůz využívá 100 % elektrický pohon. Motor s výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 N.m je tichý a má nulové vibrace. Vůz nabízí tři režimy řízení: eko pro optimalizaci dojezdu; normal pro optimální komfort pro každodenní používání; sport - prioritou je výkon a zážitek z jízdy, maximální výkon a točivý moment (zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,1 s).

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění prostřednictvím převodové páky s příslušným typem regenerace baterie - mírný, pro pocity blížící se používání vozu se spalovacím motorem; vyšší, pro brzdění řízené pedálem akcelerace.

Nový Peugeot e-208 využívá kromě jiného i tepelné čerpadlo s automatickým nastavením teploty v prostoru pro cestující, které poskytuje stejnou úroveň komfortu jako vozy se spalovacím motorem. Díky lepší energetické účinnosti ve srovnání s klimatizací nebo tradičním vytápěním je zachován dojezd vozu. Najdemem zda také vyhřívaná sedadla;

programovatelné přednastavení teploty prostřednictvím dotykového displeje nebo na dálku pomocí aplikace v telefonu MyPeugeot. Tato funkce umožňuje kromě komfortu i optimalizovat dojezd (rychlejší dosažení nastavené teploty během fáze startování) a rychleji dosáhnout optimální teploty fungování baterie.

Prostor v kabině i objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u verze se spalovacím motorem. Baterie jsou umístěny pod podlahou vozu. Peugeot e-208 je vybaven baterií o kapacitě 50 kWh. Ta umožňuje dosáhnout dojezdu až 340 km podle certifikačního protokolu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) a 450 km podle NEDC (New European Driving Cycle). Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity.

Řešení dobíjení jsou flexibilní a přizpůsobené každodennímu používání. Jsou možné tři způsoby. Přes klasickou domácí zásuvku nebo pro úplné nabití během 16 hodin přes zesílenou zásuvku Green Up Legrand pomocí kabelu, který je dodáván společně s vozem; přes Wall Box: úplné nabití za 5 hodin 15 minut v případě třífázového proudu (11 kW), nebo za 8 hodin v případě jednofázového proudu (7,4 kW); přes veřejnou rychlodobíjecí stanici: regulace teploty baterie umožňuje použít nabíječky 100 kW a dosáhnout dobití na 80 % během 30 minut.

Peugeot e-208 nabízí i dálkové programovatelné nabíjení: přes displej navigace s připojením (Connected Navigation) nebo aplikaci v telefonu MyPeugeot. Tento systém také umožňuje kdykoli spustit nebo zastavit dobíjení a zkontrolovat stav dobití.

Peugeot 208 kompatibilní s normami Euro 6.d 

Nový Peugeot 208 má v nabídce kompletní řadu spalovacích motorů poslední generace, které splňují normu Euro 6.d pro benzinové a Euro 6.d-temp pro dieselové motory. Motory PureTech 100 a 130 jsou k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8.

V nabídce jsou benzinové tříválcové motory o objemu 1,2 l PureTech 75 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou MAN5; PureTech 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 nebo s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8; PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8. Diesely představuje čtyřválcový motor o objemu 1,5 l BlueHDi 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6.

Delší a širší

Vůz nové generace je delší, širší a nižší než současný Peugeot 208. Z profilu upoutá méně předsunuté čelní sklo umožňující použití delší tvarované kapoty. Pro zdůraznění dynamiky je zadní postranní okénko dokonale vyrovnané se zadním podběhem kola. Ve verzi GT Line nebo GT jsou podběhy kol doplněny černě lakovanými lištami. U těchto luxusnějších verzí jsou 17“ kola zdobena našroubovanými přizpůsobitelnými vloženými prvky, které zlepšují aerodynamiku a snižují neodpruženou hmotnos. Přední nárazník tvoří jedinou linii, v jejímž středu je zasazena mřížka chladiče s jediným výstupním otvorem a logem značky. Pro zadní stranu vozu je podobně jako pro modely 3008, 5008 a 508 typický černý pás sahající přes celou šířku víka zavazadlového prostoru a spojující světla tvořená 3 drápy.

Reklama

Peugeot 208 high-tech

Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a přichází se zcela novou generací uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit. V závislosti na verzi výbavy se na přístrojové desce Peugeot i-Cockpit 3D zobrazují informace, které jsou k dispozici ve dvou úrovních. Na zvýšenou digitální desku jsou promítány informace ve formě hologramu. Údaje jsou dynamické, zobrazují se blíž k očím řidiče v závislosti na své důležitosti nebo naléhavosti, čímž se zvyšuje reaktivita přibližně o půl sekundy. Nad přepínači v centrální části je k dispozici dotykový displej v provedeních 5, 7 nebo 10 palců, v závislosti na úrovni výbavy a zvolené příplatkové výbavě. Kompaktní volant je převzatý od modelů vyšších segmentů. Ovládání převodovky EAT8 Shift and Park by wire je intuitivní a ergonomické. Příslušné páčky na volantu umožňují řadit dle potřeby ručně bez ztráty automatického režimu.

Velká pozornost byla věnována velikosti a uspořádání úložných prostorů. Kromě kapes ve dveřích a schránky před sedadlem spolujezdce jsou v ose vozu k dispozici další tři odkládací zóny (podle verze výbavy) - velký úložný prostor pod loketní opěrkou mezi předními sedadly, snadno přístupný odkládací prostor před řadicí pákou, uzavíratelný úložný prostor ve středové konzole, který lze využít pro indukční napájení telefonu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV