Reklama
Archiv - Zprávy

Pětihvězdičkový výsledek v testech Euro NCAP pro Lexus ES

Model ES, postavený na nové, tuhé podvozkové platformě GA-K, disponuje nejnovějším paketem technologií aktivní bezpečnosti Lexus Safety System+, což se odrazilo ve výsledku testování.
Zdroj: Lexus

Nový Lexus ES sedmé generace získal v bezpečnostních testech Euro NCAP podle nové přísnější metodiky platné pro rok 2018 maximální pětihvězdičkové ohodnocení s průměrným skóre 86,25.

Součástí základní výbavy nového ES je nejnovější verze paketu Lexus Safety System+, který zahrnuje propracované technologie aktivní bezpečnosti. Vůz se kromě toho může pochlubit mimořádnými parametry pasivní bezpečnosti, které vyplývají z ultra tuhé podvozkové platformy GA-K (Global Architecture-K) a nabídky 10 airbagů již ve standardu. Nejnovější verze bezpečnostního paketu Lexus Safety System+ přináší nové schopnosti a pokrývá více jízdních situací, během nichž dokáže zajistit vyšší ochranu řidiče i posádky a napomáhá při zabránění výskytu nehody. Z nových funkcí jmenujme například rozpoznávání cyklistů za denního světla v rámci předkolizního bezpečnostního systému PCS nebo funkci rozpoznávání chodců po setmění. Systém Lexus Co-Drive, spojující dynamický tempomat řízený radarem a asistent pro sledování jízdní stopy, zajišťuje podporu autonomního řízení na 2. úrovni mezinárodního standardu SAE – s cílem zvýšit bezpečnost při zachování kontroly nad vozidlem ze strany řidiče. Paket Lexus Safety System+ je k dispozici pro 99 % modelů Lexus prodávaných v Evropě. Značka tak neomezuje přínosy vyspělých bezpečnostních technologií pouze na špičkové modely v nejvyšších stupních výbavy, ale nabízí je pro celou škálu vozů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV