Reklama
Archiv - Zprávy

Pětice luxusních limuzín 4x4 s cenovkou do tří milionů

Zatímco celková poptávka po autech prémiových značek v první polovině tohoto roku klesla, jsou na našem trhu značky, které naopak svůj prodej oproti minulému roku zvýšily. Mezi těmi, které si polepšily je Lexus a Porsche. Podívejme se na nabídku modelů s pohonem všech čtyř kol, jejichž cena se pohybuje kolem tří milionů korun.
Zdroj: Lexus

Lexus LS

Aktuální verze Lexusu LS představuje již pátou generaci tohoto modelu. Pod maskou luxusní limuzíny můžeme najít buď motor V6 s objemem 3,5 litru o výkonu 417 koní, nebo revoluční pohon Multistage Hybrid tvořený jednotkou V6 s objemem 3,5 litru a moderním elektromotorem, přičemž výsledný celek dodá vozu výkon na úrovni 359 koní. Ať už se rozhodneme pro kteroukoli verzi motoru, Lexus LS nabízí stálý náhon na čtyři kola E-Four. V případě varianty LS 500 se přenáší pomoci desetirychlostní automatické převodovky, která volí převody podle stylu jízdy řidiče. V tomto případě zrychlení z nuly na sto km/h trvá vozu 4,9 sekundy. Pokud se však jedná o model LS 500h, trvá mu tento sprint 5,5 s, přičemž je auto vybavené prvním víceúrovňovým hybridním systémem, pro který je charakteristická rychlá reakce a hladká změna převodů.

Zdroj: Lexus

BMW série 7

V případě tohoto modelu tvoří srovnatelné verze pohonu dieselový motor o objemu 3 litry a výkonu 400 koní a plug-in hybrid, přičemž celá soustava generuje celkový výkon 326 koní. V obou případech se pohon přenáší na všechna čtyři kola, a to pomocí osmistupňové převodovky. Hybridní verze umí zrychlit z 0 na100 km/h za 5,3 sekundy, zatímco verze se spalovacím motorem to zvládne za 4,6 sekundy.

Reklama
Zdroj: BMW

Mercedes Třída S

Mercedes s oběma poháněnými nápravami se může mimo jiné pochlubit čtyřlitrovým benzinovým motorem, který generuje výkon na úrovni 469 koní, případně lze zvolit pohonnou soustavu tvořenou třílitrovou benzinovou jednotkou R6 o výkonu 367 koní a elektromotorem o výkonu dvaceti dvou koňských sil, který zajistí doplňkové dobíjení a umožňuje rekuperaci energie. V obou případech se výkon dostane ke všem čtyřem kolům pomocí devítistupňové automatické převodovky 9G-Tronic. Limuzína s podporou elektromotoru zrychlí na 100 km/h za 4,9 s, zatímco verze s výhradně benzínovým motorem nabízí toto zrychlení za 4,6 sekundy.

Zdroj: Mercedes-Benz
Reklama

Audi A8

K tomuto modelu je v nabídce přiřazen pouze jeden motor. Jedná se o naftovou jednotku V6 o objemu 3 litrů a výkonu na úrovni 286 koní. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola se pomocí osmistupňové automatické převodovky Tiptronic. Automobil zrychlí z 0-100 km/h za 5,9 sekundy.

Zdroj: Audi

Maserati Ghibli

Také v případě italské limuzíny najdeme v nabídce jedinou verzi motoru. Pod maskou vozu dřímá benzinová jednotka V6 o objemu 3 litrů a výkonu 430 koní.  Poháněná jsou všechny čtyři kola prostřednictvím osmirychlostní automatické převodovky. Vůz zrychlí z nuly na sto km/h za 4,7 sekundy.

Reklama
Zdroj: Maserati


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV