Reklama
Archiv - Zprávy

Opel Vivaro ve třetí generaci

Opel Vivaro si díky více než milionu prodaných exemplářů od roku 2001 vybudoval skvělou reputaci jako dodávka i mobilní kancelář. Opel Vivaro ve třetí generaci přichází v rozmanitých velikostech a s množstvím inovativních technologií. V budoucnosti bude Opel odpovědný za globální vývoj lehkých užitkových vozů pro celý koncern PSA.
Zdroj: OPEL

Opel Vivaro nové generace je postavený na nejmodernější platformě PSA pro užitkové vozy. První vozy se objeví v autosalonech prodejců značky Opel už koncem léta. Vivaro se bude vyrábět jako skříňová dodávka, jako Crew Cab verze s kabinou pro 6 osob s odděleným nákladovým prostorem, jako podvozek pro speciální nástavby, osobní minibus Combi. Namísto dosavadních dvou se nové Vivaro bude nabízet ve třech délkách karoserie: 4,60 m, 4,95 m a 5,30 m. S maximálním objemem nákladového prostoru 6,6 m3 má Vivaro nové generace užitečné zatížení až 1 400 kilogramů, což je o 200 kg více, než měl model předchozí generace. Zvýšila se i povolená hmotnost přívěsu. Maximální hodnota brzděného přívěsu činí 2 500 kg, což je o půl tuny více, než doposud. Jen výška vozu je o něco menší – u většiny verzí činí jen 1,90 m. Vivaro nové generace proto může parkovat v podzemních garážích s nižším stropem.

Stabilitu a bezpečnost na nezpevněném povrchu – blátě, písku a sněhu – zaručuje systém regulace trakce IntelliGrip. K dispozici bude i podvozek se zvětšenou světlou výškou a ochrannými prvky. Opel bude už od počátku nabízet Vivaro nové generace i s pohonem všech kol 4x4, který bude dodávat specializovaná firma Dangel.

Vivaro – pohodlný přístup pro náklad

Pohodlný přístup do nákladového prostoru zaručují široké zadní a boční posuvné dveře. Mimořádně praktické jsou posuvné boční dveře s elektrickým ovládáním. Stačí pohyb nohy před senzory a boční dveře se samočinně otevřou. Díky tomu není při otvírání dveří potřeba skládat nákup či jiný náklad na zem.

Kabina nabízí komfort plně srovnatelný s moderních osobním vozem. Jízdu zpříjemňují inovativní systémy, jako například head-up displej, panoramatická couvací kamera se záběrem 180°, výstražný asistenční systém Forward Collision Alert s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a tempomat. Díky ergonomickému konceptu jsou všechny ovládací prvky v optimálním dosahu řidiče.

Nabídku rozšíří i elektrický pohon

Už v roce 2020 nabídku efektivních motorů rozšíří plně elektrický pohon. Opel tím zahájí elektrifikaci svého portfolia lehkých užitkových vozů, takže Vivaro se stane velmi vhodným modelem nejenom pro venkovské a příměstské oblasti, ale také pro rozvoz zboží do městských center a pěších zón se zpřísněnými emisními normami.

Dlouhý servisní interval

K provozní efektivitě a komfortu přispívají i nejmodernější motory a převodovky, jako je například osmistupňová automatická převodovka. Provozní náklady snižují i dlouhé servisní intervaly až 50 000 km. Riziko vážnějšího poškození vozu při menších kolizích například při parkování v podzemních garážích snižují vysoko umístěné světlomety a maximální výška většiny verzí jen 1,90 m. Pro usnadnění parkování může Vivaro nové generace mít ultrazvukové senzory v náraznících. Tyto senzory se využívají také pro monitorování mrtvých úhlů vnějších zpětných zrcátek. Velmi praktickým prvkem pak je couvací kamera, která předává obraz (podle verze výbavy) buď na displej ve vnitřním zpětném zrcátku, nebo na displej infotainmentu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV