Reklama
Archiv - Zprávy

Opel nabídne novou verzi modelu Movano

Nová dodávka Movano je k dispozici ve čtyřech délkách a třech výškách, s maximální hmotností až 4,5 tuny a se skříní pro náklad o objemu až 17 metrů krychlových.
Zdroj: OPEL

Nový styling přídě sjednocuje Movano s ostatními členy modelové rodiny Opel. Četné asistenční systémy a technologie zajišťují bezpečnější a příjemnější užívání vozu. Mezi tyto pomocníky patří například kamerový systém „Rear Vision“, takže řidič má vždy dobrý přehled o situaci za vozem. Bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu zvyšuje také funkce varování před mrtvým úhlem nebo před nechtěným vybočením z jízdního pruhu. Práci i pobyt za volantem usnadňuje konektivita a infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto a má 7“ dotykový displej. Smartfony lze nabíjet bezdrátově.

Movano jako mobilní kancelář

Kokpit nového Movana je navržen jako moderní mobilní kancelář. Díky 22 úložným schránkám je v prostorném interiéru vždy k dispozici spousta místa pro vše potřebné. Život řidiče usnadňují i další řešení, jako je například schránka FlexTray o objemu až 10,5 l, kterou lze otevřít jako zásuvku.

Množství variant

Nová dodávka Movano je k dispozici ve čtyřech délkách a třech výškách, s maximální hmotností až 4,5 tuny a se skříní pro náklad o objemu až 17 metrů krychlových. Z výrobních linek bude sjíždět více než 150 různých verzí – nabídka sahá od skříňových dodávek, podvozků a minibusů až po valníky, sklápěčky nebo speciální nástavby. Skříňová provedení mohou mít ložnou plochu dlouhou až 4,38 m a výšku nákladového prostoru až 2,14 m při objemu skříně až 17 m3. V závislosti na verzi činí celková hmotnost vozu až 4,5 tuny, maximální užitečné zatížení je 2,4 tuny. Movano je také výborným tažným vozidlem - dokáže tahat přívěsy o celkové hmotnosti až 3,5 tuny. V závislosti na verzi může Movano přepravit až pět europalet. Díky novým úchytům v bočních stěnách a LED osvětlení nákladový prostoru je skříň Movana ještě lépe využitelná.

Bezpečnost

Četné asistenční systémy činí jízdu z pohledu řidiče snazší a bezpečnější. Dokonalý přehled podporuje systém varování před mrtvým úhlem a záďový kamerový systém „Rear Vision“. Stejně, jako v případě menší dodávky Opel Combo, také u Movana  speciální kamera ukazuje řidiči vše, co se děje kolem vozu. U dodávek s pevnou přepážkou mezi kokpitem a nákladovým prostorem se řidiči již nemusejí spoléhat pouze na vnější zpětná zrcátka - obraz se zobrazuje na 7“ displeji. Pokud řidič zařadí zpátečku, tato kamera se vypne a je nahrazena kamerou pro couvání. Nový kamerový systém bude k dispozici s předními a zadními parkovacími senzory. Varování před slepým úhlem zabraňuje nehodám s ostatními účastníky silničního provozu, například s cyklisty. Cyklisty a motocyklisty, které řidič ze svého místa občas nevidí ve zpětných zrcátcích, dokážou spolehlivě odhalit ultrazvukové senzory - pokud senzory zaregistrují něco v mrtvém úhlu, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku výstražný LED signál. A toto varování se rozbliká, pokud řidič na této straně aktivuje směrová světla. Varování před nechtěným vybočením z jízdního pruhu se aktivuje při rychlostech přes 30 km/h. Pokud Movano začne neúmyslně opouštět jízdní pruh, systém řidiče varuje akustickým signálem a na palubním displeji se zobrazí varování. Parkování usnadňují čelní a zadní senzory parkování. Při manévrování v rychlostech nižších než 12 km/h upozorní ultrazvukové senzory řidiče na překážky před a za vozidlem prostřednictvím akustických signálů a signálu na informačním displeji. Je-li nainstalován multimediální systém, zobrazí se na 7“ obrazovce pohled na oblast za vozidlem. Dalším důležitým systémem nového Movana je asistent jízdy v silném bočním větru. Velké vozy, jako jsou dodávky, jsou citlivé na boční vítr, a to zejména na mostech. V takových situacích udržuje standardně dodávaný asistent vůz plně pod kontrolou citlivou aktivací ESP (řidič je o tom informován varovným signálem na informačním displeji). Součástí nového standardního vybavení Movana jsou také samočinné stěrače čelního skla a světlomety se samočinným ztlumováním dálkových světel.

Reklama

Diskuze

Jan - 23.08.2021 09:50:10
Zdravím, rád bych se zeptal, jak je na tom Movano s těmi reproduktory. Já se bojím, že bude potřeba něco nového, viz: https://www.2din.cz/reproduktory-opel-movano-b-2010/ co myslíte?
Martin - 28.11.2020 17:32:52
Jestli tam mají ještě motor Renault 2,3 tak bych nad tím uvažoval.

Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV