Reklama
Archiv - Zprávy

Opel Corsa dostane inteligentní LED světlomety

Opel letos uvede na trh už šestou generaci modelové řady Corsa. Nově vyvinutá Corsa bude poprvé vybavena adaptivními neoslňujícími světlomety full-LED.
Zdroj: OPEL

Od debutu Corsy první generace v roce1982 se až dosud prodalo přes 13,5 milionů těchto vozů. Nová generace přinese do segmentu malých automobilů revoluční osvětlovací techniku - světlomety IntelliLux LED Matrix.

Až do uvedení v Opelu Astra se LED Matrix světlomety sporadicky objevovaly jen v drahých prémiových vozech. Opel tuto hi-tech technologii uvedl díky Astře do kompaktního segmentu. Následovala Insignia a nyní se LED Matrix světlomety díky Corse poprvé dostávají i do populárního B-segmentu malých automobilů, který je nejsilnějším automobilovým segmentem evropského trhu.

V Evropě si 20 procent zákazníků řady Astra a 60 procent zákazníků řady Insignia objednává tento inovativní osvětlovací systém. Ročně tak na silnicích přibývá na 90 000 nových automobilů Opel vybavených inteligentními adaptivními světlomety LED Matrix, které neoslňují a samočinně se přizpůsobují provozu i situaci v okolí vozovky. Matricový systém LED diod prostě vypnutím konkrétních LED segmentů „vytmaví“ osvětlený prostor protijedoucích nebo souběžně jedoucích automobilů, takže se eliminuje oslnění ostatních řidičů. Řidič má přitom stále perfektně osvětlenou cestu.

Opel Corsa - lidový elektromobil (?)

Opel už během prvního pololetí roku 2019 začne nabírat objednávky na dva nové elektrifikované modely – plně elektrickou verzi Corsy nové generace a plug-in verze SUV modelu Grandland X. Corsa nové generace bude poprvé k dispozici i v čistě elektrické verzi. A generální ředitel německé automobilky Opel slibuje, že cena bude konkurenceschopná, když říká: „S elektrickou Corsou učiníme elektrickou mobilitu dostupnou širokému spektru zákazníků – bude to skutečný lidový elektromobil.“

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV