Reklama
Archiv - Zprávy

Opel Combo nabízí špičkové asistenční systémy

Model Opel Combo byl už od samého začátku vyvíjen a konstruován podle standardů pro osobní automobil. Až dosud bylo zvykem, že nejdříve vznikla dodávka, která se později konstrukčně adaptovala na osobní verzi, vhodnou i pro rodiny.
Zdroj: OPEL

Firmy a řemeslníci, kteří se rozhodnou pro dodávku Combo Van, proto profitují ze stejných bezpečnostních a komfortních prvků jako rodiny, které využívají Combo Life.

Široká škála bezpečnostních systémů pro Opel Combo

Škála asistenčních a bezpečnostních systémů v modelové řadě Opel Combo nabízí až 20 asistenčních systémů a sahá od adaptivního tempomatu, systému varování před čelní kolizí s detekcí chodců, varování před vybočením z jízdního pruhu a automatického nouzového brzdění až po systém detekce únavy řidiče, čtení dopravních značek nebo asistent rozjezdu do kopce.

Revolučním prvkem výbavy (na přání), který zvyšuje bezpečnost jízd se skříňovou dodávkou Combo Van s neprosklenými dveřmi nákladového prostoru, je panoramatická parkovací kamera Surround Rear Vision. Kamera nad zadními dveřmi výrazně zlepšuje výhled řidiče dozadu. Obraz kamery se přenáší do kabiny na barevný displej s úhlopříčkou 12,7 cm (5 palců), displej je umístěný před vnitřním zpětným zrcátkem. Druhá kamera ve vnějším zpětném zrcátku modelu Combo Van na straně spolujezdce redukuje obvyklý mrtvý úhel. Řidič tak při odbočování doprava může na displeji vidět například cyklisty, kteří se přibližují zezadu, nebo chodce. To významně zvyšuje bezpečnost všech účastníků provozu.

S modelem Combo Van Opel nabízí poprvé indikátor přetížení, který rovněž zvyšuje bezpečnost. Tento systém za pomoci senzorů registruje hmotnost nákladu a signalizuje ji řidiči prostřednictvím barevných LED diod. V okamžiku, kdy hmotnost nákladu přesáhne 80 procent povoleného zatížení, rozsvítí se bílá LED dioda. Pokud bude řidič vůz dále nakládat a hmotnost nákladu převýší povolené zatížení, rozsvítí se oranžová LED dioda se symbolem vykřičníku.

Pokud se řidič Opelu Combo potřebuje vypravit mimo pevné asfaltové a betonové silnice, pomůže mu systém kontroly trakce IntelliGrip. Ten v pěti různých režimech reguluje činnost pohonu a umožní tak řidiči modelu Combo bezpečný pohyb například na stavbách a cestách s nezpevněným povrchem.

Systém ochrany karoserie Flank Guard s ultrazvukovými senzory chrání boky vozu před poškrábáním a poškozením při manévrování v nízkých rychlostech – to je velká pomoc v hustém městském provozu a při parkovaní ve stísněných prostorách.

Inovativní technologie Opelu Combo zvyšují nejenom bezpečnost, ale i komfort cestování. Posádka vozu má k dispozici nejmodernější digitální konektivitu, kterou poskytují moderní systémy infotainmentu kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto a vybavené barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců).

Inovace i pod kapotou

Inovace pokračují i pod kapotou modelů Opel Combo portfoliem zážehových a vznětových motorů, certifikovaných podle normy WLTP. Turbodmychadlem přeplňované motory s přímým vstřikováním paliva jsou propojeny s účinnými pětistupňovými a šestistupňovými manuálními převodovkami. Unikátem v tomto segmentu je osmistupňová automatická převodovka, která se na přání dodává do vozů s nejvýkonnějším zážehovým a vznětovým motorem.

Opel Combo, který je postavený na nejmodernější platformě EMP2 koncernu PSA, je k dispozici ve standardní délce 4,40 m nebo v prodloužené verze XL délky 4,75 m.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV