Reklama
Archiv - Zprávy

Ojedinělé dílo vydané na počest padesátin Michaela Schumachera

Automobilist, tvůrce automobilového výtvarného umění a galerie, se spojil s F1 týmem Scuderia Ferrari a nadací Keep Fighting Foundation, aby připomněl jeden z historických momentů Formule 1, vítězství Michaela Schumachera ve Velké ceně Japonska v roce 2000, které mu zajistilo mistrovský titul. Automobilist reprodukoval tento okamžik triumfu v uměleckém díle s využitím unikátního přístupu a techniky počítačové kompozice 3D modelů a digitální fotografie.
Zdroj: Automobilist

Výsledný obraz, dostupný v omezeném počtu výtisků, je připomínkou kariéry Michaela Schumachera na počest jeho 50. narozenin 3. ledna 2019. Emocionální vítězství v Japonsku přineslo oslavy fanoušků po celém světě. Slavili nejen první Schumacherův triumf s Ferrari, který později sám označil za své nejoblíbenější a nejdůležitější vítězství, ale také první zisk poháru konstruktérů italského týmu od roku 1979, kdy vyhrál Jody Scheckter.

Jedinečný způsob tvorby díla

Automobilist věrně zachytil a znovu vytvořil tuto historickou scénu s pečlivostí a detailem, který není možný u běžné fotografie. Obraz v té nejvyšší kvalitě vznikl jedinečným způsobem, při kterém Automobilist spojuje 3D modely a digitální fotografii v náročné produkci a post-produkci. Tento proces trval týmu specialistů, techniků, designérů a kreslířů několik měsíců a zahrnoval 3D skenování vozu Formule 1 Michaela Schumachera, Ferrari F1-2000, a jeho přilby umístěné v jeho soukromé sbírce v Motorworldu v Kolíně nad Rýnem.

Vedle titulního obrazu, který je součástí omezené edice Unique & Limited individuálně očíslovaných fine art tisků ve třech velikostech, vytvořil Automobilist i sérii pěti designových plakátů svázaných se scénami v Suzuce toho dne. První z posterů, zobrazující pit-stop z ptačí perspektivy, je také součástí omezené Unique & Limited edice.

Titul z roku 2000 znamenal začátek pětileté zlaté éry pro tým Scuderia Ferrari s rekordním Michaelem Schumacherem za volantem. A jeho odkaz s Ferrari žije dál, protože jeho rodina pokračuje s charitativními aktivitami jeho jménem prostřednictvím nadace Keep Fighting Foundation. Jediný vyrobený kus obrazu v extra velkém formátu bude darován nadaci a vydražen, aby přispěl na její dobročinné snahy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV