Reklama
Archiv - Zprávy

Ocenění PACE Award pro Audi

Audi získalo ocenění PACE Award za inovativní partnerství při vývoji a výrobě řídicí jednotky zFAS.
Zdroj: Audi

Centrální řídicí jednotka pro asistenční systémy zFAS (zentrales Fahrerassistenzsteuergerät) ve vozech Audi je zajímavá nejen jako komponent ze světa high-tech, ale také vývojem, který probíhal ve spolupráci se systémovým dodavatelem Aptiv a stanovil nová měřítka. Na začátku dubna letošního roku bylo značce Audi uděleno ocenění PACE Award v kategorii „Innovation Partnership“. Slavnostní předávání ocenění, jimiž americký magazín Automotive News vyjadřuje uznání výjimečným technickým inovacím v automobilovém průmyslu, se uskutečnilo v Detroitu.

Řídicí jednotka zFAS

Jednotka zFAS sdružuje řízení velkého počtu asistenčních systémů do jedné centrální, velmi integrované doménové architektury. Řídicí jednotka nepřetržitě vypočítává přesný obraz okolí vozidla ze signálů, které jí dodávají senzory automobilu. Přístup k fúzi dat mají systémy ze všech funkčních oblastí, jimiž jsou jízda, parkování a bezpečnost – od adaptivního tempomatu přes prostorový kamerový systém až po asistenta pro průjezd křižovatkou. Díky tomu mohou precizně a včas reagovat na příslušnou situaci. Jednotka zFAS debutovala v roce 2017 v Audi A8 a v současnosti nalézá uplatnění v mnoha modelech Audi vyšší třídy. Audi může používat highendovou řídicí jednotku v různých konfiguracích v závislosti na výbavě a modelu vozidla díky její modulární architektuře.

Značka Audi nesla při vývoji řídicí jednotky zFAS odpovědnost za celý systém a využila při něm své know-how z fúze dat poskytovaných senzory. Americká společnost Aptiv se ujala role systémového partnera a později i dodavatele. Modulární řídicí jednotka má velikost malého tabletu a zahrnuje procesory nejprogresivnějších specialistů na řešení integrovaných obvodů „systém na čipu“, jako jsou společnosti NVIDIA, Infineon, Altera a Mobileye. Celkem bylo s partnerem TTTech do řídicí jednotky zFAS integrováno 35 softwarových řešení připravených 15 globálními partnery. Ze systémově technického i procesního hlediska se jednalo o nesmírně rozsáhlý úkol a jeho splnění následně rozhodujícím způsobem přispělo k tomu, že značka Audi získala klíčové kompetence pro automatizovanou jízdu. Projekty tohoto druhu budou i nadále založeny na úspěšné spolupráci mnoha vývojových partnerů pod vedením výrobce automobilů, který ponese odpovědnost za celý systém.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV