Reklama
Archiv - Zprávy

Ocenění GOOD DESIGN pro Mitsubishi Eclipse Cross a GT-PHEV

Dvě poslední novinky od Mitsubishi Motors – model Eclipse Cross z kategorie SUV a studie GT-PHEV Concept – získaly ocenění GOOD DESIGN od odborníků z muzea architektury a designu Chicago Athenaeum.
Zdroj: Mitsubishi

Ocenění GOOD DESIGN představuje nejstarší a nejprestižnější program Global Awards oceňující vynikající design (Design Excellence) a inovace na poli designu (Design Innovation). Cílem klání pořádaného muzeem architektury a designu Chicago Athenaeum je přitáhnout pozornost k soudobému designu a ocenit produkty i odvětvové leadery za jejich práci v oblasti designu a výroby. Soutěž GOOD DESIGN spatřila světlo světa v Chicagu roku 1950, kdy ji založili návrhářské legendy Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen a Charles a Ray Eamesovi. 

Zdroj: Mitsubishi

Eclipse Cross spojuje ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV, typické ztvárnění od Mitsubishi, technologie a sebejisté jízdní vlastnosti. Čelní partie staví na typickém prvku Mitsubishi ‚DYNAMIC SHIELD‘, odkazujícím na tvar ochranného štítu, který je opticky znázorněn černou středovou částí a chromovými akcenty. Záď vozu pak zaujme téměř kubistickým pojetím tvarů kolem vysoko položených a protažených koncových svítilen, stejně tak jako vodorovným rozdělením zadního okna na dvě části.

Reklama

Koncept Mitsubishi GT-PHEV, poprvé představený v roce 2016 na autosalonu v Paříži, rovněž přináší nejnovější designový jazyk od Mitsubishi společně s vyspělými technologiemi MMC elektrického pohonu a systému řízení pohonu všech kol. Svým celkovým ztvárněním se Mitsubishi GT-PHEV Concept snaží evokovat image jakéhosi „ground toureru“, vyjadřujícího robustní a důvtipný charakter.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV