Reklama
Archiv - Zprávy

Nový žlutý odstín modelu Lexus LC představuje dva roky práce

Nový Lexus LC Yellow Edition vstoupí do výroby na začátku září. Nový přírůstek do modelové řady LC poutá pozornost zářivě žlutým lakem Flare Yellow. Návrháři automobilky Lexus při vývoji vlastních odstínů karoserie začínají od nuly a vývoji laku se věnovali dva roky.
Zdroj: Lexus

Tajemství odstínu Flare Yellow spočívá v poskládání několika vrstev žluté na bílém základním nátěru, čímž se dosahuje působivé barevné hloubky výsledného laku. Pro základní nátěr byl zvolen ten nejbělejší odstín, čímž se v kombinaci s velmi hustým základním žlutým lakem dosahuje vysoké sytosti barvy. Doplněním základního laku „žlutá slída“ se potlačila barevná hustota při současném zvýšení lesku na dosud nevídanou úroveň.

V postupu nepoužili žádná technická zjednodušení. Návrhář barev před konečným rozhodnutím vyhodnocuje stovky vzorků. To si žádá pečlivé oko a mistrně zvládnuté principy chromogeneze – nauky o tvorbě barevných odstínů. Volbou barvy to však nekončí. Je zde spousta práce i pro týmy lakoven a dodavatele barev.

Působivý vzhled karoserie LC Yellow Edition se promítá i do kabiny, kde zaujmou černé výplně dveří s dekory v barvě teple žluté Alcantary nebo sedadla čalouněná jemnou semi-anilinovou kůží bílé barvy. Tentýž teple žlutý odstín byl zvolen i pro kontrastní prošívání na sedadlech, přístrojovém panelu, volantu a loketní opěrce středového panelu. Je to ukázka řemeslného zpracování takumi, které je charakteristickým znakem prémiovosti vozů této značky. Předobrazem této barevné kombinace a jejího vygradování uvnitř kabiny LC Yellow Edition byl přírodní úkaz v podobě prstencovitého zatmění, kdy se barva oblohy mění v malých krocích postupně s tím, jak Měsíc prochází mezi Zemí a Sluncem.

Model LC Yellow Edition se představí letos v říjnu v rámci evropské premiéry na autosalonu v Paříži. Vůz se bude vyrábět pouze po přesně vymezenou dobu do května 2019. Již nyní si ho mohou čeští zákazníci objednávat, a to za cenu 3 388 000 Kč vč. DPH. První vozy se budou zákazníkům předávat na podzim tohoto roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV