Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Smart umí jezdit i po kolejích. Mají se České dráhy čeho bát?

Auta stojí, vlaky jedou? Proč nepostavit přibližovadlo, které zvládá asfalt i koleje?

Zástupci britských drah chtěli svým pokusem naznačit, že auto pohybující se po kolejích je to nejlepší z obou světů. Několik měsíců se věnovali intenzivnímu výzkumu a modelování, ze kterého vzešlo vskutku bizarní vozítko pokřtěné Smart Forrail. Jedná se o variantu hatchbacku Smart Forfour, upraveného pro provoz na britské drážní soustavě. Hliníková kola se speciálními běhouny doplňuje zablokované řízení, speciální stabilizátory a celkově upravený podvozek. Ve voze jsou cestující odměněni pohodlím a komfortem, zatímco Smart vesele funí vstříc horizontu lemovanému výhybkami. Jako legrace je to dobré, ale co na tom tak dlouho trvalo? V Top Gearu to zvládli během jedné jediné epizody a došli ke stejnému závěru – interiér automobilu bude vždy pohodlnější prostor než jakkoliv dobře vybavené vlakové kupé.

 

Smart Forrail je jen pokus o virální video, nikdo se samozřejmě nechystá zavést autovlakovou dopravu, ta ostatně funguje už nyní na způsob lodních trajektů např. v Alpách. Naložíte auto na vlak a jdete si dát kafe do jídelního vagónu. Je to přiměřeně drahé, přiměřeně rychlé, ale žádnou revoluci to neznamená – jen méně plahočení po horských silničkách pro ty, kteří používají auto jen pro přesun z bodu A do B a správně zakroucený asfalt s panoramatickými výhledy jim nic neříká.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Když Sršeň zpívá. Stáhněte si jeho árii H2

Kawasaki Ninja H2 dokázala z Pepy Šilera udělat operního pěvce. A jak jsme slíbili v aktuálním 41. díle Autosalonu, jeho zpěv nyní nabízíme ke stažení.
08.10.2015 18:30
|
0

Velká galerie Subaru Levorg! STI v kombíku je poprvé v Česku

Sportovní kombi využívající techniku ostrého Subaru WRX STI vypadá poměrně agresivně. Na rozdíl od silnějšího brášky je o poznání klidnější a více orientované na rodinu, jízdními vlastnostmi ale stále vyniká.
08.10.2015 16:00
|
0
Reklama

GALERIE: Auta kolem Fukušimy pohlcuje příroda

Už je to čtyři a půl roku od chvíle, kdy lidé opustili okolí jaderné elektrárny Fukušima. Za sebou nechali i stovky aut, motorek a bicyklů, které od té doby zarůstají divoce rostoucí vegetací.
07.10.2015 22:20
|
0

VIDEO: Střílení holubů z driftujícího Ferrari

Na světě je nový sport a nám se moc líbí! Potřebujete k němu jednu brokovnici, jednu slušivou vestu, odpalovač holubů a jedno Ferrari 599 bez střechy. Ideálně ve žluté barvě, ale nejspíš by prošlo i červené.
07.10.2015 22:05
|
0
Reklama
Autosalon TV