Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Peugeot nese jméno Rifter, což má evokovat jeho outdoorové ambice

Peugeot Rifter je postavený na nové platformě a je k dispozici ve dvou délkách, vždy v pěti nebo sedmimístné verzi. Jeho devizou se má stát všestrannost, modularita a praktičnost.
Zdroj: Peugeot

Rifter se svým vnějším designem snaží zapadnout mezi současné vozy značky Peugeot. Také proto si vypůjčil některé designové a funkční vlastnosti ze světa SUV, kam produkce vozů se lvem ve znaku v současné době nejčastěji cílí - vyšší světlou výšku, velká kola, široké prahové lišty, velké oblouky kol a také výraznou spodní část předního i zadního nárazníku. Pro ty, kdo touží po větším voze, pak nabízí Rifter i prodlouženou verzi (+35 cm).

Také u tohoto nového modelu najdeme uvnitř koncept uspořádání přístrojů nazvaný i-Cockpit. Ten nabízí intuitivní řízení díky kompaktnímu volantu se dvěma plochými díly, kapacitní osmipalcový dotykový displej, přístrojovou desku s vylepšeným designem, chromovanou lištou a elegantními červenými ukazateli, a také barevný displej pro lepší čitelnost.

Některé verze jsou vybaveny elektrickou brzdou, která uvolnila místo ve středové konzole. Přínosem je tak širší nabídka velkých odkládacích přihrádek.

Výkonné motory pro Peugeot Rifter

Motory připravené pro řadu Rifter splňují nejnovější normu Euro 6.c (Euro 6.2) a již nyní jsou připraveny vyhovět nadcházejícímu homologačnímu cyklu WLTP. Nabídku benzinových motorů tvoří 1.2 PureTech 130 k S&S s osmistupňovou automatickou převodovkou a PureTech 110 k S&S s pětistupňovou manuální převodovkou. Motory PureTech jsou opatřeny filtrem Gasoline Particulate Filter pro snížení emisí pevných částic.

Nabídka dieselových motorů 1.5 BlueHDi zahrnuje tři varianty, BlueHDi 130 k S&S s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s osmistupňovou automatickou převodovkou, BlueHDi 100 k s pětistupňovou manuální převodovkou a BlueHDi 75 k, s pětistupňovou manuální převodovkou. Všechny dieselové motory jsou vybaveny filtrem pevných částic (FAP) a systémem selektivní katalytické redukce (SCR).

Nejvyšší úroveň technologií

Nový Peugeot Rifter je vybavený posledními technickými novinkami značky. Najdeme zde například adaptivní tempomat, systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením, systém sledování bdělosti řidiče prostřednictvím kamery, Active Safety Brake, systém kontroly stability přívěsu, automatické přepínání dálkových světel, couvací kameru, sledování mrtvého úhlu, systém zabraňující neúmyslnému opuštění jízdního pruhu apod.

Zájemci si mohou zvolit i systém Advanced Grip Control a vyrazit mimo zpevněné cesty. Systém spojený s pneumatikami MICHELIN LATTITUDE TOUR Mud & Snow umožňuje zlepšit pohyblivost vozu trvalým působením na prokluzování kol. Systém je navíc spojen s funkcí Hill Assist Descent Control, která automaticky udrží optimální rychlost na velmi strmých svazích. V rámci příplatkové výbavy nabízí Peugeot Rifter i verzi 4×4, na jejímž vývoji se podílel dlouholetý partner značky Peugeot, společnost Dangel.

Infotainment poslední generace

Konektivitu zajišťuje velký osmipalcový barevný dotykový displej. Nabízí dva porty USB, jack konektor, připojení Bluetooth a bezdrátovou nabíječku. Systém je doplněn funkcí Mirror Screen, 3D on-line navigace nabízí hlasové ovládání a umožňuje jednoduché a intuitivní vyhledávání bodů zájmu.  Zohledňuje provoz v reálném čase (TomTom Trafic). V nabídce je zobrazování parkovišť, čerpacích stanic a informací o počasí v daném místě.

Stylovější verze Rifter GT Line

Elegantní verze GT Line vozu Peugeot Rifter doplňuje nabídku nejvyšších úrovní modelové řady značky Peugeot. Tato verze je zřetelně odlišná specifickými prvky v černé barvě. Exkluzivní styl doplňují 17“ litá kola s diamantovým výbrusem a měděné logo GT Line na předních blatnících a na víku zavazadlového prostoru.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV