Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Opel Corsa bude štíhlejší

Šestá generace modelu Opel Corsa bude mít zcela novou konstrukci karoserie. Její hmotnost se dostane pod 1 000 kg. Corsa nové generace bude mít premiéru ještě před koncem tohoto roku.
Zdroj: OPEL

Bez ohledu na to, zda bude poháněna zážehovým, vznětovým nebo elektrickým motorem, bude nová Corsa profitovat z nižší hmotnosti. Jízdní dynamika se zlepší, spotřeba paliva klesne. Hmotnost nejlehčí verze Corsy nové generace klesla pod magickou hranici 1 000 kilogramů – hmotnost (bez řidiče) pětidveřové verze činí jen 980 kg. Oproti předchozí generaci je nová verze o 108 kg lehčí. To představuje úsporu hmotnosti asi 10 procent, i když nový model má obdobnou délku 4,06 m. Tak velká redukce hmotnosti při zachování rozměrů představuje významný úspěch.

Opel Corsa je favoritem milionů zákazníků už od premiéry první generace v roce1982. Od té doby sjelo z výrobních pásů továren v Zaragoze (Španělsko) a Eisenach (Německo) přes 13,6 milionů modelů Opel Corsa pěti generací. Opel nyní připravuje výrobu šesté generace, která bude k objednání už během léta.

Corsa nové generace

Promyšlená lehká stavba vozu se začíná rodit už na počítačích konstruktérů. Cílené využití ocelí různé kvality a inovativní metody spojování dílů přinesly velkou redukci hmotnosti. V konstrukci nové Corsy našly hojné zastoupení díly z vysoce pevných a ultra pevných ocelí.

Oproti předchozí generaci je karoserie o celých 40 kg lehčí. Corsa nové generace je postavena na multienergetické platformě pro malé a kompaktní automobily, která umožňuje zástavbu různých druhů pohonu. Zákazníci si budou moci vybrat spalovací motory (zážehové a vznětové) i plně elektrickou verzi. K nízké celkové hmotnosti přispívají také lehké celohliníkové motory a hmotnostně optimalizované nápravy. Kompaktní tříválcové zážehové agregáty jsou přibližně o 15 kg lehčí než obdobně výkonné čtyřválcové motory předchozí generace. Netradičním prvkem v segmentu malých automobilů je hliníková kapota motoru, která je větší a přesto o 2,4 kg lehčí než kapota z ocelového plechu aktuální Corsy. Až dosud byla jediným modelem značky Opel s hliníkovou kapotou motoru vlajková loď Insignia.

Dietou prošla i sedadla

Konstruktéři automobilky Opel podrobili redukční dietě i sedadla. Nově optimalizovaná struktura sedadel přispěla k úspoře hmotnosti 10 kg – z čehož 5,5 kg připadá na přední sedadla a 4,5 kg na zadní sedadlo. Konstruktéři automobilky použili také nové lehčí izolační materiály. Všechna tato konstrukční opatření přispěla k výrazné redukci hmotnosti, která v kombinaci s optimalizovanou aerodynamikou a efektivními motory přinese výraznou redukci spotřeby paliva a emisí CO2.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV