Reklama
Archiv - Zprávy

Nové pneumatiky Dunlop jsou speciálně určené pro Harley-Davidson

Dlouhodobá společná cesta značek Dunlop a Harley Davidson letos pokračuje další etapou. Harley-Davidson bude své motocykly řad Fat Bob a Fat Bob S modelového roku 2018 obouvat do nových pneumatik Dunlop.
Zdroj: Harley-Davidson

Nové pneumatiky Dunlop D429 se vyznačují agresivním dezénem běhounu ve stylu motorek scrambler. Dunlop jej vyvíjel v těsné spolupráci se společností Harley‑Davidson, tak aby splňoval konkrétní speciální požadavky strojů Fat Bob a Fat Bob S. Dezén byl navržen tak, aby vyhovoval zcela nové řadě podvozků Harley‑Davidson Softail, které nabízejí potenciál dynamické jízdy, jaký legendární americké stroje s motory V2 dosud nepoznaly. Dmitri Talboom, produktový manažer Dunlop Motorcycle Europe vysvětluje význam vývoje pneumatik na zakázku. „Fat Bob má motor o objemu 1,8 litru s masivním točivým momentem při nízkých otáčkách. To klade zcela specifické požadavky na pneumatiky, proto byl profil běhounu D429 počítačově optimalizován v zájmu dlouhé životnosti a rovnoměrného opotřebení.”

Pneumatiky D429 nesou na bočnicích označení Harley-Davidson/Dunlop. Uvedení těchto nových pneumatik na trh pokračuje jako oficiální partnerství, které trvá již 37 let od doby, kdy si Harley-Davidson značku Dunlop vybral jako schválené pneumatiky pro model Sportster. Dunlop v loňském roce také oslavil dodávku již deseti milionů originálních pneumatik pro prvovýrobu motocyklů značky Harley-Davidson.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV