Reklama
Archiv - Zprávy

Nové Clio přináší výraznější modernizovaný design

Modelová řada Clio je pro značku Renault velmi významná, protože se jedná o jeden z nejprodávanějších modelů v Evropě. Design nejnovější páté generace vozu Clio staví na uhlazené eleganci, ale přidává více na moderním pojetí.
Zdroj: Renault

Kapota je zvýrazněna prolisy, maska chladiče je větší, příď je důraznější díky velmi nápadné mřížce, která usnadňuje správné chlazení motoru.  Pokud jde o rozměry, nové Clio je kratší o 14 milimetrů, ale zároveň je interiér prostornější. Karoserie je nižší až o 30 milimetrů ve prospěch aerodynamiky a sportovního dojmu. Sedmnáctipalcové disky kol (v závislosti na verzi) podtrhují dynamický dojem. Detaily jako anténa ve tvaru žraločí ploutve, full LED světlomety, zvýrazněné zadní okno, schované zadní klidy a chromované lemování bočních oken přispívají k modernizaci vnějších tvarů.

Barvy pro Clio

Oranžová Valencia představuje jednu z nových barev pro Clio, stejně jako hnědá Visona modrá Céladon. Zvyšuje dynamičnost a dodává vzhledu sytost a hluboký lesk díky specifické povrchové úpravě založené na oranžové vrchní vrstvě, která byla použita v automobilovém průmyslu zcela poprvé. Je nabízeno celkem 11 barev karoserie a 3 pakety personalizace karoserie (červená, oranžová, černá).

Deflektory

Deflektory ve výši předních kol se na voze Renault Clio objevují poprvé. Zamezují vzdušným vírům a zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu za účelem snížení spotřeby. Jako bonus dodávají designu dynamický a sportovní vzhled. 

Přední světla

Full LED světlomety jsou již v základní výbavě a nechybí tvar písmene„C“, který je pro modely Renault charakteristický. Díky nim je nové Clio výraznější.

Zavazadlový prostor

Konstrukce zavazadlového prostoru byla optimalizována pro dosažení pravidelného tvaru. Systém prémiového audiosystému BOSE nezmenšuje objem zavazadlového prostoru, který zde dosahuje 391 litrů. Uvnitř najdeme dalších 26 litrů vnitřních úložných prostor. Dvojitá podlaha usnadňuje nakládání a v případě sklopení zadních sedadel je k dispozici rovná ložná plocha.

Zadní světla

Zadní světla jsou stejně jako přední světlomety výraznější, s novým světelným podpisem ve tvaru písmene„C“ zdůrazněným 3D efektem. Delší a štíhlejší třetí brzdové světlo je nápadně umístěno v horní části zadního okna. Vzadu se nachází rovněž chromované lemování. Design víka zavazadlového prostoru byl přepracován. Zadní světla zasahující až do zadních výklopných dveří opticky rozšiřují zadní část.

Profil

Elegantní profil předchozí generace, symbolizovaný klikami zadních dveří integrovaných do bočních oken, byl vylepšen různými estetickými prvky: chromové lemování oken, leskle černé kryty bočních sloupků a zadní kliky, kovové kryty prahů, chromovaný emblém Clio v dolní části dveří atd.

Reklama

Nová značka inspirovaná divizí Renault Sport

Renault Sport zavádí u vozu Renault Clio svou značku R.S. Line, která postupně nahradí současnou GT Line. Renault je jedním z průkopníků sportovního vzhledu a pevně jej podporuje od roku 2010 v rámci strategie modelové řady Renault Sport na všech trzích. R.S. Line přináší více sportovního charakteru vnějších linií a designu interiéru, aby odpovídala očekávání stále většího počtu zákazníků, kteří si přejí výraznější odlišení prostřednictvím dynamického designu. R.S. Line přejímá hlavní části norem designu exteriéru a interiéru Renault Sport. Exteriérem se Clio R.S. Line hlásí k vlně F1, emblematickému designu modelů R.S. Vyznačuje se rovněž mřížkou chladiče ve tvaru včelích plástev, specifickými 17" disky kol z lehké slitiny a atletičtejší zadní částí. V interiéru nacházíme další charakteristické prvky značky, například sportovní sedadla s výraznějším bočním vedením, karbonové dekorace, sportovní volant z perforované kůže s emblémem dvojitého kosočtverce R.S., hliníkové pedály a celkový tmavý vzhled s červenými detaily a červeným prošíváním.

Renault Clio INITIALE PARIS

Objevuje se na mnoha vozech sortimentu Renault – Captur, Scénic, Talisman, Koleos a Espace – značka INITIALE PARIS se vrací u modelu Clio se zcela novou designovou orientací. Z vnějšku se Renault Clio INITIALE PARIS vyznačuje elegantním designem. Chromované detaily lemují okna, spodní hranu dveří a mřížku chladiče. Emblém INITIALE PARIS zdobí přední mřížku a blatník. Anténa ve tvaru žraločí ploutve a specifické 17“ disky kol INITIALE PARIS tento jedinečný design doplňují. Clio INITIALE PARIS nabízí dvě základní barvy interiéru - černou nebo světle šedou. Kožená sedadla se svébytným designem jsou vyhrazená pro tuto verzi a jsou zvláště nápadná. Zůstává rovněž specifický volant potažený jemnou kůží.  Clio INITIALE PARIS tak je pokračováním ságy elegantních a charakteristicky odlišných vozů, začínající v r. 1991 vozem Clio Baccaraa.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV