Reklama
Archiv - Zprávy

Nová vlajková loď značky Seat. Představuje se nové Tarraco.

Automobilka Seat má se svým novým modelem Tarraco velké ambice. Nový model dostal své jméno podle středomořského města Tarragona, historického, kulturního centra s ohromující architekturou. Tarraco bylo vybráno ve veřejném hlasování více než 140 000 fanoušků, kteří se zúčastnili poslední fáze soutěže hledající jméno pro nový vůz.
Zdroj: Seat

Toto nejnovější vozidlo bylo navržené a vyvinuté společností Seat v Martorellu (Barcelona) a je vyráběné ve Wolfsburgu (Německo). Je třetím krokem v rámci produktové ofenzivy značky v segmentu SUV a zároveň naznačuje budoucí směr vývoje designérského stylu nových modelů Seat. Nové Tarraco stojí jako větší bratr modelů Ateca a Arona v čele rodiny SUV značky Seat. Kombinuje nejmodernější techniku, dynamické a agilní jízdní vlastnosti, praktičnost a funkčnost s elegantním, progresivním designem. Vůz je navržen pro řidiče, kteří potřebují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného automobilu a ocení praktičnost vyšší polohy sedadel.

Dynamický a praktický model Seat Tarraco

Klíčem k praktičnosti i dynamickému charakteru je nejnovější technika koncernu Volkswagen. Velké SUV je zkonstruováno na základě platformy MQB-A s dlouhým rozvorem. Nastavení adaptivních tlumičů DCC (Dynamic Chassis Control) je připraveno jak pro sportovní jízdu, tak pro maximální komfort při cestování na delší vzdálenosti, a to na různých druzích silnic. Řidič si může vybrat preferované nastavení, ale systém se také automaticky přizpůsobuje aktuální jízdní situaci a mění charakteristiku odpružení v závislosti na povrchu vozovky a jízdním stylu.

K jízdnímu komfortu přispívají také výkonné, hospodárné a spolehlivé motory. Všechny nabízené jednotky disponují přímým vstřikováním paliva, přeplňováním turbodmychadlem a systémem start-stop. K dispozici budou dva zážehové čtyřválce. Jednotka 1.5 TSI poskytuje nejvyšší výkon 150 k a prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky pohání přední kola. Motor o zdvihovém objemu 2,0 litru je vyladěn na 190 k a jeho hnací síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím sedmistupňové převodovky DSG a systému 4Drive. Nabídka zahrnuje také dva vznětové motory. V obou případech se jedná o jednotku 2.0 TDI, nabízenou ve dvou výkonových stupních se 150 k, resp. 190 k. Varianta o výkonu 150 k se bude dodávat s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol nebo se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Drive. Výkonnější verze bude nabízena výhradně v kombinaci s pohonem 4Drive a sedmistupňovou převodovkou DSG. Později dostane Tarraco také některý z alternativních pohonů.

Asistenční systémy pro Tarraco

Nový Seat Tarraco má veškeré asistenční systémy, potřebné ke komfortnější a bezpečnější jízdě, a to i v náročných provozních podmínkách. V Evropě bude sériová výbava zahrnovat známé systémy, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LaneAssist) nebo asistent pro detekci překážek před vozem (Front Assist) včetně rozpoznávání cyklistů a chodců. Na přání budou k dispozici další asistenční systémy, jako je asistent pro sledování mrtvého úhlu, asistent pro sledování dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, adaptivní tempomat ACC (AdaptiveCruiseControl), asistent pro ovládání dálkových světlometů (LightAssist) a asistent pro stav nouze (EmergencyAssist). Tarraco také nabídne systém pro nouzové volání, asistent pro preventivní ochranu cestujících a systém detekce převrácení.

Tarraco v novém designu

Tarraco má vnější délku 4 735 mm a vnější výšku 1 658 mm. Design přídě naznačuje nový designérský styl značky Seat a vyznačuje se výraznější maskou chladiče, dodávající vozu nepřehlédnutelné rysy a charakter. Zatímco ostře tvarované světlomety LED si zachovávají pro španělskou značku charakteristický trojúhelníkový základní tvar, jsou do karoserie více zapuštěny, čímž vozu propůjčují ještě rozhodnější vzhled. Světelná technika je důležitým aspektem modelu Tarraco. SUV používá výhradně techniku LED pro vnější i vnitřní osvětlení, a to v sériové výbavě linií Xcellence a Style. Pro designéry to znamenalo větší tvůrčí svobodu, výhodou pro zákazníky je jasnější a ostřejší osvětlení.

V případě zadní partie je důraz kladen na nízkou podlahu zavazadlového prostoru, zatímco koncept osvětlení umocňuje šířku a praktičnost SUV. Osvětlení LED zahrnuje dynamické ukazatele směru vzadu.

Uvnitř vozu designéři vytvořili interiér, v němž se budou cestující cítit útulně. Přístrojovou desku rozděluje horizontální linie, která umocňuje šířku modelu Tarraco a pocit prostornosti v interiéru. Spojení se stále více digitalizovaným světem zachovává v interiéru modelu Tarraco 10,25“ digitální panel přístrojů Seat Digital Cockpit, který řidiči přehledně poskytuje veškeré potřebné informace, a velký 8“ „plovoucí“ displej s uživatelským rozhraním, na němž mají cestující přístup k rozsáhlému portfoliu služeb značky v oblasti konektivity.

Předprodej modelu Seat Tarraco bude zahájen v prosinci a na trh bude toto velké SUV uvedeno počátkem roku 2019.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV