Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Škoda pro Čínu se jmenuje KAMIQ

V rámci akce Škoda International Media Workshop, která se uskutečnila na českém velvyslanectví v Pekingu, zažila světovou premiéru nová Škoda KAMIQ.
Zdroj: Škoda Auto

Městské SUV je po modelech KODIAQ a KAROQ třetím novým členem rodiny vozů SUV značky Škoda. KAMIQ měří na délku 4 390 mm, široký je 1 781 mm na výšku má 1 593 mm. Rozvor činí 2 610 mm. Vůz pohání benzinový motor o objemu 1,5 litru, který nabízí výkon 81 kW a nejvyšší točivý moment 150 N.m. Točivý moment motoru bude na kola přenášet šestistupňová automatická převodovka.

Podle automobilky jsou cílovou skupinou pro KAMIQ mladí zákazníci žijící ve městech, kteří se svého digitálního životního stylu nechtějí vzdát ani při jízdě autem a vyžadují moderní řešení konektivity. Vůz je proto vybaven nově vyvinutým inteligentním systémem konektivity. Jednou z technologických předností systému je hlasové ovládání od firmy iFLYTEK, patřící k předním asijským dodavatelům hlasového ovládání na bázi umělé inteligence. Software rozumí regionálním čínským dialektům a je schopen se automaticky naučit individuální a lokální výslovnost. Přes rozhraní Apple CarPlay, Baidu Carlife a MirrorLink je možné připojit chytré telefony a kompatibilní aplikace ovládat pomocí osmipalcové obrazovky s rozlišením 1 280 x 720 pixelů. Palubní infotainment systém kromě toho nabízí také řadu praktických pomocníků, například službu, která dokáže řidiči na základě jeho konkrétní registrační značky říct, do jakých části města má jeho vůz aktuálně přístup, dále nabízí dopravní informace v reálném čase, informace o počasí nebo informace o zajímavých místech.

Škoda představí model KAMIQ veřejnosti poprvé 25. dubna 2018 na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV