Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Ibiza sbírá ceny za design

Nejnovější je ocenění „Winner, Excellent Product Design Transportation“ v soutěži German Design Awards, organizované německou Radou pro design (Rat für Formgebung/German Design Council). Je to již třetí ocenění, které německá Rada pro design udělila novému modelu Seat Ibiza.
Zdroj: Seat

Kromě ryze estetických kritérií, jako je kvalita designu, jeho image nebo hodnota značky, brala porota soutěže German Design Award před udělením ocenění v úvahu také mnoho dalších aspektů. Mezi ně patří celkový koncept, úroveň inovací, uživatelská přívětivost, funkčnost, praktičnost, trvalá udržitelnost, ekologické kvality, ziskovost, kvalita, technická vyspělost a dokonce i způsob výroby. Prestižní soutěž German Design Award patří od roku 2012 mezi nejrespektovanější designérské soutěže na světě. Její účastníci soutěží o hlavní mezinárodní ocenění, udělované německou Radou pro design. Účelem soutěže je oceňovat jedinečnost, inovace a vysokou kvalitu v oblasti mezinárodního designu.

Pátá generace modelu Ibiza ztělesňuje novou filozofii designu značky Seat, platnou od roku 2012. Nová Ibiza je důkazem, že velkosériový automobil může být jak atraktivní, tak i funkční v každodenním provozu. Seat je pevně přesvědčen o tom, že vytvořil moderní vůz, který respektuje historii předchozích generací a zároveň posouvá jejich image na novou úroveň.

Soutěž German Design Award je rozdělena do dvou hlavních kategorií (Excellent Product Design a Excellent Communication Design). Německá Rada pro design nebo její zakládající členové nominovali do letošního ročníku více než 5 000 účastníků. Již v září udělila německá Rada pro design páté generaci modelu Ibiza dvě ocenění v rámci soutěže Automotive Brand Contest 2017: jedno ocenění v kategorii Exterior Volume Brand („vítěz“ soutěže Automotive Brand Contest 2017) a druhé ocenění v kategorii Interior Volume Brand („nejlepší z nejlepších“ v soutěži Automotive Brand Contest 2017).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV