Reklama
Archiv - Zprávy

Nissan vstoupí do seriálu závodů Formule E

Společnost Nissan se v rámci páté sezony šampionátu ABB FIA Formule E zúčastní závodů ve 12 městech po celém světě.
Zdroj: Nissan

Sezona 2018-19 bude zahrnovat 13 závodů ve 12 městech, počínaje Saúdskou Arábií v prosinci a konče New Yorkem v červenci. K dalším místům konání patří Berlín, Hongkong, marocký Marrákeš, Mexiko City, Monako, Paříž, Řím a Curych. Ještě bude upřesněno město konání v Číně. Nissan oznámil svůj vstup do Formule E na loňském tokijském autosalonu. V březnu tohoto roku na autosalonu v Ženevě poté značka představila grafický design svého vozu Formule E.

Automobilka využívá tento šampionát závodů elektromobilů k prezentaci své strategie Inteligentní mobility Nissan. Elektrifikace je klíčovým pilířem této strategie, která usiluje o změnu způsobu řízení automobilů, jejich pohonu a jejich úlohy v životě společnosti. Záměrem společnosti je do fiskálního roku 2022 prodávat 1 milion elektrifikovaných vozidel ročně, včetně 100% elektromobilů a modelů e-POWER.

Kromě zcela nových vozů Formule E 2. generace přinese nadcházející sezona také inovativní nový formát závodů. Nové vozy 2. generace dokončí celý závod bez tradiční výměny vozů uprostřed závodu, jak bylo zvykem v předchozích sezonách. Řidiči budou mít pro závod k dispozici celkem 200 kW elektrické energie, nicméně v určitých úsecích závodu budou mít při průjezdu zónou jednorázové aktivace přístup k 225 kW. Ta bude na okruhu vyznačena, aby ji mohli sledovat fanoušci přímo na místě, na internetu nebo v televizi. Dva výkonové režimy budou označeny různými barvami inovativního systému LED na ochranném oblouku nad hlavou řidiče. Kromě toho bude revoluční systém FANBOOST umožňovat fanouškům hlasovat pro jejich oblíbeného řidiče a tři nejlepší z nich dostanou na krátké časové úseky k dispozici až 250 kW výkonu. Pro šampionát páté sezony budou mít všechny závody Formule E určený čas trvání 45 minut plus jedno kolo navíc – namísto předem určeného celkového počtu kol.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV