Reklama
Archiv - Zprávy

Nissan v Sunderlandu vyrobil miliontý Juke

Osm let poté, co se na trhu objevil kompaktní crossover Nissan Juke, sjel v továrně v Sunderlandu miliontý vůz tohoto modelu. V továrně v Sunderlandu se nový Juke vyrobí v průměru každých 105 sekund.
Zdroj: Nissan

Model Juke 2018 ke svému charakteristickému sportovnímu stylu nabízí i široké možnosti personalizace interiéru i exteriéru. Díky všem kombinacím prvků a variantám personalizace je nejnovější Juke zákazníkům k dispozici ve více než 23 000 různých verzích.

Miliontým kusem vyrobeným v Sunderlandu se stal model s výbavou Tekna a s karoserií v modré barvě Vivid, která představuje poslední doplnění nabízené palety.

Model Juke byl druhým crossoverem, který továrna začala vyrábět. Tím prvním byl průlomový model Qashqai, jehož výroba začala v roce 2006. Nissan Qashqai pak automobilce zajistil pozici špičky v segmentu crossoverů. Modelu Qashqai se v Sunderlandu do dnešního dne vyrobilo přes 3 miliony kusů. Mezi další modely, u nichž se vyrobené kusy počítají na miliony, patří Micra se 2,4 milionu kusů a Primera s 1,5 milionu kusů. Milion vyrobených kusů zahrnuje i sportovní verzi Juke NISMO, která se v Sunderlandu začala vyrábět v roce 2012. Ze statistik prodeje vyplývá, že nejoblíbenější barvou vozu je pro zájemce o model Juke z celé Evropy černá. Černá je také nejoblíbenější barvou při výběru prvků personalizace interiéru i exteriéru. 

Model Juke i nadále zůstává prodejním úspěchem – v Evropě se ho v roce 2017 prodalo 95 000 kusů. Mezi luxusní prvky nejnovějšího modelu přibyla nová mřížka chladiče V-motion s tmavým chromováním, tmavá maska světlometů a tmavé ukazatele směru na zrcátkách dveří. Od úrovně výbavy Acenta jsou nyní standardem mlhová světla LED. Pro model Juke byly od úrovně výbavy Acenta přidány tři nové designy 16“ a 18“ hliníkových kol. Zákazníci, kteří chtějí svůj vůz designově oživit, si mohou kola u úrovně výbavy Tekna dotvořit pomocí barevných segmentů. Interiér je možné doplnit vhodnou personalizací v podobě oranžově a modře eloxovaných prvků a dále sedadly potaženými černou umělou kůží, loketní opěrkou a barevně dvojitě prošívanou kapličkou přístrojové desky. Model Juke je k dispozici s audiosystémem BOSE Personal, který díky reproduktorům vestavěným do opěrky hlavy poskytuje vysoce kvalitní poslechový zážitek a zvuk, který řidiče zcela obklopí. Součástí výbavy modelu Juke jsou také inovativní technologie, mezi které patří i inteligentní panoramatický kamerový systém Nissan s rozpoznáváním pohybujících se objektů, upozornění na opuštění jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV