Reklama
Archiv - Zprávy

Největší model BMW řady X. To je nové BMW X7.

Výrobce řadí modelovou řadu BMW X7 mezi tzv. vozy SAV (Sports Activity Vehicle). Největší model BMW řady X měří na délku 5151 mm, 2000 mm na šířku a je vysoké 1805 mm. Výroba bude modelové řady X7 bude probíhat v závodě BMW ve Spartanburgu (USA) a uvedení na trh je naplánováno na březen 2019.
Zdroj: BMW

Precizní designový styl charakterizuje extrémně nápadnou přední část a velká boční okna, vůz disponuje vysokou světlou výškou, dlouhou linií střechy a dvoudílným víkem zavazadlového prostoru. Mezi exkluzivní detaily patří velké množství chromovaných prvků. LED světlomety jsou součástí standardní výbavy, laserové světlomety BMW Laserlight jsou k dispozici jako volitelná výbava. Sedm míst k sezení je standardní výbavou. Druhou řadu sedadel lze volitelně naspecifikovat jako dvě samostatná komfortní sedadla. Ve třetí řadě sedadel je dostatek prostoru pro cestující, najdeme zde i loketní opěrky, držáky na nápoje a možnost připojení nejrůznějších zařízení prostřednictvím USB. Všechna sedadla jsou elektricky nastavitelná. Standardní výbavou je kožené čalounění Vernasca. Objem zavazadlového prostoru lze zvětšit z 326 na 2 120 litrů. Standardně jsou dodávána 20“ kola z lehké slitiny, volitelně 21“ a 22“ kola z lehké slitiny. Škálu možností individualizace umožňují výbavová linie Design Pure Excellence, M sportovní paket a pro tento model specifické výbavové prvky BMW Individual.

Čtyřzónová klimatizace, prostorové osvětlení a trojdílná prosklená panoramatická střecha jsou součástí standardní výbavy, volitelně je v nabídce pětizónová automatická klimatizace, paket Ambient Air, prosklená panoramatická střecha Sky Lounge, ovladače se skleněnými povrchy, audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System a zadní zábavní systém Professional. Vzduchové odpružení na obou nápravách a adaptivní podvozek s elektronicky řízenými tlumiči je součástí standardní výbavy, integrální aktivní řízení a systém Executive Drive Pro s aktivními stabilizátory představuje volitelnou výbavu. M sportovní diferenciál je u BMW X7 M50d součástí standardní výbavy, u BMW X7 xDrive50i a u BMW X7 xDrive40i součástí volitelné výbavy.

U BMW X7 najdeme kompletní nabídku nejmodernějších asistenčních systémů. Jedná se například o aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go, Driving Assistant Professional s asistentem pro řízení a udržování vozu v jízdním pruhu, asistent při změně jízdního pruhu a varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, systém udržující vůz v jízdním pruhu s aktivní ochranou před nárazem z boku, asistent pro vyhýbací manévry, upozornění na nutnost dání přednosti v jízdě a upozornění na jízdu v protisměru. V nabídce je i nejnovější generace Head-Up displeje. Asistent pro nouzové zastavení Emergency Stop Assistant není v Evropě v nabídce. Parkovací asistent včetně kamery a couvacího asistentu je součástí standardní výbavy.

Standardní výbavou je rovněž BMW Live Cockpit Professional s konceptem ovládání BMW Operating System 7.0.; ve výbavě je i plně digitální přístrojový panel a kontrolní displej s rozměrem 12,3“. Koncept ovládání BMW Operating System 7.0 umožňuje intuitivní a multimodální obsluhu prostřednictvím dotykového displeje, ovladače iDrive, tlačítek na volantu, mluveného slova a gest. BMW Inteligentní osobní asistent pak plní roli digitálního spolujezdce a palubního experta. Ovládá se přirozenými hlasovými pokyny. BMW digitální klíč zákazníkům také umožňuje používat chytré telefony pro přístup do vozu a nastartování jeho motoru. Díky Remote Software Upgrade dochází k bezdrátové aktualizaci funkcí vozu.

Reklama

Nabídka motorů v době uvedení na trh čítá nově vyvinutý zážehový vidlicový zážehový osmiválec v modelu BMW X7 xDrive50i (v Evropě není k dispozici), zážehový řadový šestiválec BMW X7 xDrive40i a dva vznětové řadové šestiválce v BMW X7 xDrive30d a BMW X7 M50d (M Performance model). Všechny motory přenášejí svůj výkon přes osmistupňovou automatickou převodovku Steptronic. Systém kontroly emisí zážehových motorů zahrnuje filtr pevných částic, zatímco vznětové modely jsou vybaveny technologií BMW BluePerformance, jejíž součástí je filtr pevných částic, oxidační katalyzátor, absorpční katalyzátor NOx a SCR katalyzátor se vstřikováním močoviny AdBlue, snižující emise oxidu dusíku. Takto vybavené modely nového BMW X7 splňují emisní normu Euro 6d-TEMP.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV