Reklama
Archiv - Zprávy

Nejbezpečnější autonomní vozy má Volvo, tvrdí anketa

Nejspíš jen proto, že je lidi neznají, odpovídají The Times. Anketa webu o automobilech DriveTribe, který založilo trio Clarkson, May a Hammond, ukazuje, že jeho čtenáři z autonomních vozidel nejvíce věří značce Volvo.
Zdroj: Volvo Cars

Tato švédská značka dalece předehnala i firmy, které jsou s autonomními vozy především spojovány – jako Google nebo Teslu. Volvo zvolila více než polovina z 2 520 dotázaných. Druhé místo obsadila Tesla vizionáře Elona Muska, kterou si vybralo přibližně 20 % lidí, na třetí příčce najdeme Audi.

Dotazník je samozřejmě pouze odrazem zákaznických preferencí. Automobilová redakce britského listu The Sunday Times (nedělního vydání The Times) upozorňuje na to, že respondenti zjevně odpovídali také na základě množství testů, kterými vozy prošly. Nejvíce testů má za sebou Waymo od Googlu, které se však umístilo na chvostu ankety. Proč tomu tak je? Během přibližně 16 milionů kilometrů, které Waymo během testů najelo, odhalila firma mnoho chyb. O nich se dozvěděla veřejnost, a tak se její „důvěra“ v tyto vozy snížila. Volvo za sebou zatím nemá testy téměř žádné.

Lidé věří Volvu

„Přestože Tesla a Google využívají rozsáhlé testování jako součást svého PR, zákaznickou důvěru jim to zjevně nezískalo,“ řekl CSO DriveTribu Richard Beech. „Lidé věří Volvu, a to je hlavní faktor, podle kterého si pak auto koupí,“ dodal.

Volvo je, podobně jako další německé značky, především v anglicky mluvících zemích považováno za synonymum kvality a bezpečnosti. „Technologie autonomních vozů má velký potenciál. Možná pomůže automobilovému průmyslu k dalšímu ohromnému průlomu v bezpečnosti; možná i takovému, jako když Volvo představilo tříbodový pás,“ řekl šéf automobilky pro Spojené království Jon Wakefield.

Mercedes chyběl v seznamu

Na seznamu se překvapivě vůbec neobjevil Mercedes, který nedávno v rámci kampaně hlasitě prohlašoval, že jeho vozy, raději než aby ohrozily život pasažéra, přejedou chodce na silnici. Podle webu DriveTribe ještě totiž neposkytly dostatečné kroky ke vstupu do oblasti autonomních vozidel.

Podklady: The Sunday Times

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV