Reklama
Archiv - Zprávy

Na mistrovství světa v hokeji se představí přepracovaný Superb

Automobilka Škoda zveřejnila designovou skicu své modernizované vlajkové lodi Superb. Světová premiéra této přepracované modelové řady proběhne v rámci Mistrovství světa IIHF 2019 ve slovenské metropoli Bratislavě.
Zdroj: Škoda Auto

Škoda je hlavním sponzorem MS už od roku 1993, tedy po sedmadvacáté v řadě, a tuto mezinárodní událost nyní poprvé využije i pro prezentaci nového modelu. Designová skica modernizovaného modelu Superb ukazuje ostře vykreslené přední světlomety, mlhové světlomety s výraznou lištou a typickou masku chladiče. Profil zostřují nové designové prvky a technické novinky. Také u inovovaného Superbu najdeme na zádi namísto loga automobilky nápis Škoda.

Superb má dlouhou historii

Historie modelu Superb začala už v roce 1934 ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi. V roce 1947 byl vyroben model Superb v závodě Kvasiny jako vůbec první vůz. Latinské slovo „superbus“ znamená skvělý, excelentní nebo vynikající. Na tyto vlastnosti od roku 2001, tedy po více než padesátileté přestávce této modelové řady, plynule navazuje moderní modelová řada Superb. Tento model je mezitím na trhu již ve své třetí generaci a je oblíben u firemních zákazníků jako služební či fleetový vůz, ale svou oblibu má také jako rodinný automobil. V dubnu 2017 překonala vlajková loď značky Škoda hranici jednoho milionu vyrobených kusů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV