Reklama
Archiv - Zprávy

Na co si dát pozor, pokud pořizujete auto z USA

Ojetá auta ze zahraničí jsou někdy na internetu opravdu lákavým soustem. Legendární americké značky jsou občas za velmi atraktivní ceny. Ale taková „super“ cena se nevzala jen tak odnikud. Za atraktivní cenou mnohdy stojí méně či více významné nedostatky a potenciální problémy.
Zdroj: ProfiAuto

Podle Lubomíra Kroužílka, technického poradce profesionálních autoservisů ProfiAuto, by si měli zájemci o koupi amerického auta dát pozor hlavně na níže uvedené oblasti.

Historie vozidla z USA

Americká auta mohou být často po těžkých nehodách, protože opravy velmi poškozených vozidel se na americkém trhu nevyplatí. Navíc není vůbec snadné ověřit historii vozidla.

Cena paliva

Nízké ceny paliv, a především emisní a jiné normy způsobují, že americká auta mají jiné „řízení” motoru, případně i jiné výfukové systémy než evropská vozidla.

Kvalita provedení a vybavení

Kvalita použitých materiálů se může lišit od evropských norem. Stejné je to se samotným vybavením. Co je u nás standardem v nižší třídě, nemusí být v USA ve vyšší třídě samozřejmostí.

Náhradní díly

Mnoho náhradních dílů se dá na dovezená vozidla pořídit u dodavatelů náhradních dílů, ale majitelé dovozových vozidel také musí počítat s tím, že některé díly bude třeba speciálně dovézt.

Koroze

S ohledem na klimatické podmínky mohou mít vozy dovezené z amerického trhu slabší antikorozní ochranu než automobily na evropském trhu.

Světla

Evropské předpisy nařizují pro vozidla přední asymetrická světla, v USA jsou normou nařízená přední světla symetrická. Zadní směrová světla u amerických aut jsou většinou červená, u nás jsou předepsána směrová světla barvy oranžové. Ve Spojených státech také nejsou povinné mlhovky.

Elektronika

Rádiová zařízení jsou odlišně kódována, takže se mohou vyskytnout problémy s příjmem signálu. Pokud je americké auto vybaveno navigací přímo z výroby, v Evropě nebude s největší pravděpodobností fungovat.

Odpružení a řízení

Konstrukce amerických vozidel je přizpůsobena místním podmínkám a nárokům řidičů. V USA se jezdí pomaleji, silnice jsou širší, nemají tak ostré zatáčky, proto systém řízení není tak precizní a odpružení je komfortnější. Takové řízení je pak překážkou dynamické jízdy.

Pohon

Za oceánem má většina terénních vozidel poháněnu pouze jednu nápravou.  V populárních crossoverech pak občas pohon 4x4 vůbec není. Další věc je poruchovost automatických převodovek. Některá americká auta nemají chladič převodového oleje převodovky, protože ho vzhledem k nižším rychlostem na silnicích nepotřebují.

Pneumatiky

Pneumatiky v USA musí mít především dlouhou životnost a vydržet dlouhé vzdálenosti. Menší význam má pak jejich bezpečnost – mohou mít nižší přilnavost za určitých podmínek.

Detaily

Vlivem atraktivní ceny může kupující zapomenout i na další odlišnosti, například problém s umístěním a tvarem registračních značek nebo tachometr v mílích.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV