Reklama
Archiv - Zprávy

Modernizovaný Hyundai Tucson debutuje v New Yorku

Hyundai představuje na mezinárodním autosalonu v New Yorku modernizovaný model Tucson, který je v globálním měřítku nejdůležitějším tahounem prodejů této značky.
Zdroj: Hyundai

Kompaktní SUV vstupuje na trh s omlazeným designem, přepracovanou nabídkou variant poháněcího ústrojí, vyspělejší technikou a komfortní výbavou. Tucson byl navržený v Evropě a jeho výroba bude mimo jiné zahájena v Nošovicích. Vnější design umocňuje kaskádovitá maska chladiče a také design světlometů LED společně s nově navrženým předním nárazníkem, spodním ochranným panelem a novým designem kol. Vozidlo je vybaveno také novými koncovými svítilnami, nově navrženým zadním nárazníkem a koncovkou výfukové soustavy.

Hyundai Tucson nabídne dva vznětové a dva zážehové motory

Nový Tucson bude k dispozici se dvěma vznětovými a dvěma zážehovými motory. Cílem modernizace bylo snížení zdvihového objemu a emisí CO2. Tucson bude také k dispozici s prvním 48V částečně hybridním pohonem značky Hyundai. Nejvýkonnějším motorem v nabídce je dvoulitrový turbodiesel s výkonem 137 kW/186 k. Tento motor se dodává s pohonem všech kol a může být kombinován buď s šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo na přání s nově vyvinutou osmistupňovou samočinnou převodovkou. Zákazníci mají alternativně na výběr také nově vyvinutý vznětový motor 1,6 litru, a to ve dvou výkonových verzích. Základní verze poskytuje nejvyšší výkon 85 kW/115 k, zatímco výkonnější varianta nabízí 98 kW/133 k. Oba motory jsou k dispozici se šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol. Pro výkonnější verzi nabízí Hyundai sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku a výběr pohonu předních nebo všech kol. V nabídce jsou také dva zážehové motory. Jednotka 1.6 GDI se šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol poskytuje nejvyšší výkon 97 kW/132 k. Přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI má nejvyšší výkon 130 kW/177 k. Tento motor lze kombinovat s ručně řazenou šestistupňovou, nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. V obou případech jak s pohonem předních, tak i všech kol. Všechny motory pro nový Tucson splňují novou emisní normu Euro 6c.

Moderní informační a zábavní systémy

Nejmodernější informační a zábavní systémy nového modelu Hyundai Tucson jsou připraveny na požadavky náročných moderních zákazníků také v oblasti konektivity. Výbava zahrnuje i prémiový audiosystém Krell, bezkabelovou nabíječku mobilních telefonů dle standardu Qi a 7“ informační displej, který podporuje konektivitu systémů Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth. Jízdu z bodu A do bodu B zajistí také navigační systém s 8“ displejem, který nabízí zobrazování mapových podkladů v režimu 3D a sedm let bezplatného využívání služeb LIVE Services včetně získávání aktuálních informací v reálném čase. Standardní vstup USB poskytuje další možnost pro připojení přenosných zařízení v interiéru. Druhý vstup USB je standardně umístěn vzadu a v případě potřeby umožňuje za jízdy nabíjet přenosná zařízení.

Nejmodernější asistenční systémy a prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense v novém modelu Tucson splňují nejvyšší evropské bezpečnostní standardy. Mezi ně patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče a asistent pro sledování omezení rychlosti. Bezpečnostní paket navíc zahrnuje prostorový kamerový systém, který pomocí kamer poskytuje při manévrování obraz okolí vozidla v rozsahu 360°. Výhled z vozu za všech provozních podmínek zajišťují světlomety s diodami LED pro tlumená i dálková světla, asistent dálkových světel a ovládání stěračů senzorem deště. Vyspělý chytrý tempomat používá radarové senzory vpředu k udržování nastavené rychlosti, resp. bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla automatickým zrychlováním nebo zpomalováním, aby byla zaručena hospodárná a bezpečná jízda.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV