Reklama
Archiv - Zprávy

Modernizovaná modelová řada i20 nabídne tři karosářské verze

Inovovaná verze modelové řady Hyundai i20 bude nabízena ve třech karosářských verzích- pětidveřový i20, třídveřové Coupe a crossover Active. Omlazený design doplňuje vyspělá konektivita a nejmodernější bezpečnostní výbava.
Zdroj: Hyundai

Hyundai i20 má nově navržený přední nárazník včetně kaskádovité masky chladiče. Záď pětidveřového modelu a verze Active obdržela rovněž nově tvarovaný nárazník a zadní sdružené svítilny. Zadní výklopné víko bylo také přepracováno. Hyundai vytvořil odvážnější vzhled pětidveřové verze také rozšířením nabídky o nová 15“ a 16“ kola z lehké slitiny. Pětidveřový i20 je také k dispozici s panoramatickým střešním oknem. Obě verze – pětidveřový i20 i Active – lze objednávat s dvoubarevným lakováním. Zákazníci tak mají na výběr i další možnosti individualizace svých vozů. Paleta laků karoserie zahrnuje deset odstínů a také pro interiér mají zákazníci na výběr širokou paletu barev.

Síťově propojený

Modernizovaná modelová řada Hyundai i20 nabízí různé nové, vyspělé systémy a funkce z oblasti konektivity, umožňující propojení s chytrým telefonem řidiče. Pro všechny verze modelové řady i20 jsou na výběr čtyři různé audiosystémy. Kromě audiosystému s 3,8“ displejem nabízí Hyundai nyní nový 5“ monochromatický displej. Nový audiosystém Display Audio se 7“ displejem poskytuje snadnou konektivitu. Je možné lehce přenést funkce a aplikace chytrého telefonu na displej pomocí systémů Apple CarPlay a Android Auto. Cestující mohou díky tomu využívat navigační systém svého chytrého telefonu, aniž by potřebovali vestavěnou navigaci. Na přání se nyní pro i20 dodává informační a zábavní systém se sedmipalcovým displejem, který integruje veškeré navigační a multimediální funkce i konektivitu a podporuje systémy Apple CarPlay a Android Auto, jakož i služby LIVE Services.

Moderní motory

Hyundai i20 nabízí výběr ze tří zážehových motorů. Motor Kappa 1.0 T-GDI se dodává ve dvou výkonových variantách. Motor o výkonu 74 kW/100 k se pojí s pětistupňovou mechanickou převodovkou, zatímco výkonnější verze o výkonu 88 kW/120 k přenáší svou hnací sílu prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky. Alternativně lze oba motory kombinovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Motor Kappa 1,2 litru je rovněž k dispozici ve dvou výkonových verzích – 55 kW/75 k nebo 62 kW/84 k – v obou případech však s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Hyundai i20 Active lze objednávat s motorem Kappa 1,4 litru o výkonu 74 kW/100 k. Tato jednotka je kombinována s šestistupňovou mechanickou převodovkou.

Systém ISG (Idle Stop and Go) je standardní výbavou všech tří verzí modelové řady i20. Motor 1.0 T-GDI je také vybaven integrovaným filtrem pevných částic, který zvyšuje ochranu životního prostředí. Kompletní řada motorů pro i20 splňuje emisní normu Euro 6d temp.

Systémy Hyundai SmartSense

Modelová řad i20 nyní zahrnuje také nejmodernější prvky aktivní bezpečnosti a asistenční systémy Hyundai SmartSense. Mezi ně patří asistenti pro jízdu v jízdním pruhu LDWS (Lane Departure Warning System) a LKA (Lane Keeping Assist), asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) v městském provozu i mimo město, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist).

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV