Reklama
Archiv - Zprávy

Mitsubishi Eclipse Cross s pěti hvězdičkami od JNCAP

Crossover Eclipse Cross ze stáje automobilky Mitsubishi získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v testech kolizní bezpečnosti japonské organizace JNCAP za rok 2018 a ohodnocení ASV++ za výsledky aktivní bezpečnosti.
Zdroj: Mitsubishi

Testy Japan New Car Assessment Program (JNCAP) zajišťuje japonské Ministerstvo půdy, infrastruktury, dopravy a turismu ve spolupráci s Národní agenturou pro bezpečnost automobilů a pomoc obětem autonehod (NASVA). Advanced Safety Vehicle (ASV) pak také podléhá specifikacím Ministerstva půdy, infrastruktury, dopravy a turismu. 

Eclipse Cross využívá vyspělou bezpečnostní konstrukci karoserie RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) od Mitsubishi, která staví na vysoké schopnosti pohlcování nárazové energie a nabízí pro cestující prostor odolný vůči deformaci v případě nárazu stejně tak, jako bezpečnostní pásy a 7 airbagů SRS navržených pro vysokou úroveň pasivní ochrany. Přestože uvedené SUV s karoserií připomínající kupé klade důraz na stylistické ztvárnění exteriéru, nabízí i vysokou úroveň ochrany chodců díky vyšším schopnostem pohlcování nárazové energie v oblasti světlometů, nárazníku a dalších částech přední partie včetně dostatku volného prostoru pod kapotou motoru. Použití brzdného systému Mitsubishi pro zmírňování následků čelní kolize (FCM) pak umožňuje Eclipsu Cross dosahovat vysoké úrovně aktivní bezpečnosti. 

Kromě pětihvězdičkového ohodnocení japonské organizace JNCAP získal Eclipse Cross i vysoké ohodnocení evropské organizace Euro NCAP, australské/novozélandské organizace ANCAP, organizace ASEAN NCAP pro region ASEAN, resp. latinskoamerické organizace Latin NCAP.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV