Reklama
Archiv - Zprávy

Mitsubishi a Nissan připravují nové minivozy

Společnosti Mitsubishi Motors Corporation a Nissan Motor Co., Ltd. v rámci dalšího rozšiřování své spolupráce uvedou v Japonsku prostřednictvím společného podniku čtyři nové minivozy.
Zdroj: NMKV

Všechny nové minivozy uváděné prostřednictvím joint-venture NMKV jako první nabídnou technologii poloautonomního řízení. Výroba nových vozů Nissan Dayz, Nissan Dayz Highway Star, kombi Mitsubishi eK a Mitsubishi eK X byla spuštěna v závodu Mizušima automobilky Mitsubishi v japonském městě Kurašiki.

Podnik NMKV se společnou majetkovou účastí uvedených firem, v rámci výroby automobilů typu kombi uplatní technologie automobilky Nissan a bohaté zkušenosti Mitsubishi s výrobou minivozů. Mitsubishi a Nissan uvedly první generaci těchto modelů již v roce 2013 a od vytvoření Aliance v roce 2016 ještě zintenzivnily spolupráci. Minulý měsíc se na indonéském trhu začal prodávat nový Nissan Livina, používající tutéž podvozkovou platformu jako Mitsubishi Xpander.

Modernizované platformy, motory a převodovky

Nové modely nabídnou podstatně lepší jízdní schopnosti, postavené na modernizovaných platformách, motorech a převodovkách. Také se pyšní novým designem. Minivozy Nissan a Mitsubishi sice sdílejí klíčové komponenty, avšak zachovaly si prvky typické pro každou značku. Uvedené modely se začnou prodávat ještě tento měsíc.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV