Reklama
Archiv - Zprávy

MINI Clubman inovuje

Praktický pětimístný automobil MINI Clubman, kombinující charakteristickou zábavu za volantem vozů této značky s praktičností, získává ještě větší charisma díky čerstvým vylepšením exteriéru a interiéru.
Zdroj: Mini

Clubman dostal vylepšený design, rozšířený je výběr inovativních prvků výbavy a najdeme zde i nejnovější technologie z oblasti ovládání a konektivity. Nejnovější aktualizace řady digitálních služeb MINI Connected podtrhují progresivní, na životní styl orientovaný charakter nového Clubmana. Doplňky volitelné výbavy a originálního příslušenství pak nabízejí další možnosti individuálního vylepšení.

Jízdní komfort, prostor a variabilita definují vlastnosti vozu MINI Clubman. Moderní interpretace klasického konceptu shooting brake stanovuje v rámci segmentu kompaktních vozů osobitý styl. Čtveřice bočních dveří a pěti sedadel spolu s praktickým zavazadlovým prostorem za dělenými zadními dveřmi zaručuje funkčnost a kreativní využití prostoru.

Nabídka motorů zahrnuje tři zážehové a tři vznětové motory, jejichž výkon sahá od 75 kW/102 k do 141 kW/192 k. V kombinaci s nejvýkonnějším zážehovým a vznětovým motorem je možné zvolit také systém pohonu všech kol ALL4. Modelová řada bude v pozdější fázi doplněna o nové provedení sportovního modelu MINI John Cooper Works Clubman.

Výrazná přední část

Osobité pojetí tvaru karoserie vozu MINI je kombinováno s typickými designovými prvky značky. V přední části se jedná především o mohutně klenutou kapotu, kruhové světlomety, jejichž rámečky jsou standardně chromované a šestiúhelníkovou masku chladiče. Nejvýraznějším designovým prvkem nového MINI Clubman je nově navržená maska chladiče. Díky mohutně tvarovaným obrysům a nové struktuře nasávacích otvorů vypadá při pohledu zpředu mimořádně výrazně. Specifickým prvkem v přední části modelů MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper SD Clubman je mřížka s šestiúhelníkovým vzorem namísto horizontálních lamel a jediná chromová vzpěra v nasávacím otvoru, stejně jako chromované logo S uprostřed.

Dělené zadní dveře, které tvoří dvě do boku se otevírající křídla, činí z Clubmana jediný automobil segmentu kompaktních vozů se šesti dveřmi. Díky skutečnosti, že zavazadlový prostor lze zvětšit podle potřeby z 360 litrů až na maximálních 1 250 l, se také vyznačuje výraznou praktičností.

Adaptivní LED světlomety s funkcí Matrix

Charakteristický vzhled nového Clubmana je při pohledu zpředu také výsledkem upraveného designu kruhových světlometů. Standardní halogenové světlomety mají nyní zvětšený reflektor a nápadný černý prvek uvnitř světlometu. Světlo pro denní svícení je integrováno do obrysových světel ve spodní části předního nárazníku. Nový design mají také volitelné LED světlomety. Bílé světelné prstence lemující hlavní světlomet slouží jako světlo pro denní svícení a zároveň směrový ukazatel. Součástí volitelné výbavy jsou adaptivní LED světlomety s matrixovou technologií dálkových světel. Ve standardu jsou také zadní LED světla. Horizontálně orientovaná zadní světla jsou vybavena novým designem, který podtrhuje britský původy značky.

Snížený podvozek na přání

Novou položkou seznamu volitelné výbavy je o 10 milimetrů snížený sportovní podvozek. Tato výbava dodatečně optimalizuje agilní jízdní vlastnosti inovovaného Clubmana, ale také intenzivněji klade důraz na jeho sportovní vzhled. K dispozici je také adaptivní podvozek. Nabízí možnost volit mezi dvěma nastaveními tlumičů prostřednictvím tlačítka voliče jízdních režimů MINI Driving Modes. V závislosti na jízdní situaci lze aktivovat buď sportovní, nebo komfortní nastavení tlumičů.

Reklama

Šest motorů

Portfolio motorů zahrnuje dva tříválcové a jeden čtyřválcový zážehový motor spolu s jedním tříválcovým a dvěma čtyřválcovými vznětovými motory, z nichž každý je vybaven nejnovější generací technologie MINI TwinPower Turbo. Jako alternativa k pohonu předních kol je pohon všech kol ALL4 volitelně dostupný pro dvě nejvýkonnější varianty – MINI Cooper S a MINI Cooper SD. Místo standardně dodávané šestistupňové manuální převodovky lze pro MINI One Clubman, MINI Cooper Clubman, MINI Cooper S Clubman a MINI One D Clubman volitelně zvolit sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic. Pro MINI One S Clubman je v nabídce také sedmistupňová sportovní převodovka Steptronic, jež se vyznačuje obzvláště rychlými změnami převodových stupňů. MINI Cooper D Clubman může být volitelně vybaven osmistupňovou převodovkou Steptronic, která je standardním prvkem výbavy MINI Cooper S Clubman ALL4, MINI Cooper SD Clubman a MINI Cooper SD Clubman ALL4 a u každého z uvedených modelů může být volitelně vyměněna za osmistupňovou sportovní převodovku Steptronic.

Široký výběr audiosystémů a navigací

Standardní výbava nového MINI Clubman zahrnuje audiosystém se šesti reproduktory a USB rozhraním. To umožňuje použití audio streamingu přes Bluetooth. K dispozici je také hands-free telefonní sada s rozhraním USB. Součástí standardně dodávaného ovládacího systému je 6,5“ barevný displej v centrálním přístroji a ovladač MINI na středové konzole. Výbava Connected Media obsahuje rádio MINI Visual Boost a barevný dotykový displej s úhlopříčkou 6,5 palce a nově navrženým grafickým displejem. Je také možné používat řadu internetových služeb MINI Connected. Volitelná výbava Connected Navigation nabízí řadu dalších funkcí infotainmentu a zahrnuje také praktický navigační systém. Navigační systém MINI zobrazuje mapy na 6,5“ barevném displeji v různých perspektivách, zatímco stěžejními komponenty volitelného příslušenství Connected Navigation Plus jsou 8,8“ barevný displej, který poskytuje funkci rozděleného displeje, a dotykový ovladač MINI Touch. Součástí této výbavy je též bezdrátové nabíjení pro kompatibilní mobilní telefony a druhou USB zdířku.

Vždy online

Clubman je vybaven trvale ve voze instalovanou SIM kartou schopnou přijímat data standardem 4G. To znamená, že je k dispozici inteligentní nouzové volání s automatickou detekcí polohy vozidla a závažnosti nehody, stejně jako služby MINI Tele Services. Ve spojení s výbavou Connected Navigation a Connected Navigation Plus je možné využívat službu dopravních informací v reálném čase Real Time Traffic Information, služby osobního asistenta Concierge Service, internetovou platformu MINI Online a přípravu pro Apple CarPlay. Mobilní telefonní připojení také znamená, že navigační mapy se aktualizují automaticky. Současná verze aplikace MINI Connected navíc nabízí mimořádně širokou škálu digitálních služeb. Zahrnuje možnost zasílat navigační data z chytrého telefonu přímo do vozu a přijímat informace o ideálním čase odjezdu, a také využívat funkci Remote Service. Tato funkce umožňuje řidiči na koncovém digitálním zařízení zobrazit nejen polohu vozidla, stav paliva a další informace o stavu vozidla, ale také aktivovat světlomety, klakson, ventilaci a funkci zamykání/odemykání dveří.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV