Reklama
Archiv - Zprávy

Město Stříbro podpořilo záměr výstavby polygonu pro autonomní vozy

Zastupitelstvo města Stříbra podpořilo záměr skupiny Accolade založit na sever od města, u městské části Těchlovice, polygon zaměřený na vývoj a certifikování vozidel s autonomním řízením.
Zdroj: Accolade

„Děkuji městu Stříbru za takto širokou podporu. Jakmile bude polygon v provozu, přivede do Stříbra špičkové automobilové vývojáře z celé Evropy; najde v něm zaměstnání celá řada vysokoškolsky vzdělaných odborníků. Opravdu věřím, že je to pro město Stříbro výjimečná příležitost. A stejně tak pro celou Českou republiku. Vývoj aut, která se umí řídit sama, totiž představuje možná ten nejnáročnější IT a strojírenský problém, na kterém dnes svět pracuje. Musíme být součástí jeho řešení, aby se u nás mohl dál rozvíjet špičkový automobilový výzkum a vývoj,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

„Společně s případnou výstavbou polygonu chceme, ve spolupráci s krajem, vyřešit dlouho připravovaný severní obchvat města,“ říká starosta města Stříbra Karel Lukeš. „Doprava ve Stříbře je nárazově hodně složitá a kraj má v plánu obchvat vybudovat již řadu let,“ připomíná Lukeš.

Zdroj: Accolade

Zastupitelstvo města pověřilo jednáním s investorem o připravovaném polygonu místostarostu Martina Záhoře. „Výstavba polygonu by Stříbru jen na dani z nemovitosti přinesla každoročně přes pět milionů korun navíc do městského rozpočtu. Zásadní samozřejmě je najít takovou podobu projektu, která bude pro občany města výhodná. O tom s investorem jednáme,“ říká místostarosta města Stříbra Martin Záhoř.

Na projektu polygonu již nyní skupina Accolade spolupracuje s Českým vysokým učením v Praze, konkrétněji s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky, i s Vysokým učením technickým v Brně. VUT Brno se věnuje optimalizaci povrchů na polygonu; ČVUT se zabývá kybernetikou. Polygonu by se měly věnovat například některé studentské závěrečné práce. Zájem o rozvoj polygonu už projevilo například také Centrum aplikovaného výzkumu Nevadské univerzity ze západu USA a někteří výrobci komponentů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV