Reklama
Archiv - Zprávy

Luxus především. Třídveřový Range Rover SV Coupé.

Značka Land Rover stvořila první velké luxusní SUV/kupé na světě. Limitovaná edice modelu Range Rover SV Coupé s třídveřovou karoserií nabídne i rozšířené možnosti individualizace.
Zdroj: Land Rover

Téměř před padesáti lety stvořila automobilka Land Rover představením modelu Range Rover segment luxusních SUV. Nyní s celosvětově prvním velkým luxusním SUV/kupé opět zakládá novou kategorii. Na ženevském autosalonu se představila limitovaná edice třídveřového Range Roveru SV Coupé. SV Coupé bylo vyvinuté divizemi Land Rover Design a Special Vehicle Operations. Divize SVO ručně sestaví maximálně 999 exemplářů, které zamíří za zákazníky po celém světě.

Čistota linií Range Roveru SV Coupé je doplněna o elegantní elektricky ovládané a bezrámové dveře. Ty v kombinaci s panoramatickým střešním oknem doslova zalévají interiér světlem a vytvářejí tak velmi příjemné prostředí uvnitř.

Pečlivě vybrané kombinace barvy karoserie, které zahrnují nové provedení Counter Graphic dostupné ve čtyřech dvoubarevných variantách, jsou doplněny o unikátní boční výdechy a několik variant masky chladiče. SV Coupé je zároveň první Range Rover, který může být na přání vybaven disky o velikosti 23 palců.

Range Roveru SV Coupé nabízí prvotřídní luxus

Prvotřídní luxus a příkladné zpracování najdeme také v interiéru. Přední sedadla čalouněná semianilinovou kůží posouvají luxus na zcela novou úroveň srovnatelnou se soukromými tryskovými letadly a jachtami. Jejich stupňovaný diamantový design prošívání je unikátem vyhrazeným pro SV Coupé.

Každý exemplář modelu SV Coupé bude ručně sestaven specialisty přesně podle představ zákazníků v technickém středisku divize SVO. SV Coupé je první Range Rover, který se zde bude vyrábět.  Zájemci o SV Coupé si mohou vybrat ze čtyř dvoubarevných variant interiéru s rozdílným odstínem pro přední a zadní řadu sedadel, nebo mají k dispozici mnoho jednobarevných interiérů. Obě varianty lze kombinovat s třemi verzemi dřevěné dýhy. Novinkou v modelové řadě Range Rover je provedení Nautica kombinující tradiční řemeslné zpracování s novými technologiemi, které spojuje ořechové a javorové dřevo. Nabídka povrchových úprav poprvé u řady Range Rover zahrnuje také možnost Liquesence - povrch tekutého kovu.

Reklama

Tým divize Special Vehicle Operations navíc nabízí zájemcům o SV Coupé možnost vytvořit unikátní automobil přesně podle jejich představ. K dispozici je více než 100 barev a program ‘match to sample’ s řadou dalších odstínů. Na výběr jsou také různé povrchové úpravy, dvoubarevný kůží čalouněný interiér se zakázkovým prošíváním, kontrastní stehování, výšivky na hlavové opěrky, gravírování na vnitřní prahy a kliky dveří nebo plakety vyrobené z polodrahých kovů.

Nejrychlejší Range Rover

SV Coupé je s maximální rychlostí 266 km/h historicky vůbec nejrychlejší Range Rover. Vůz je poháněn kompresorem přeplňovaným osmiválcem o objemu 5,0 l. Maximální výkon 565 koní dělá z této jednotky nejsilnější motor, jaký kdy byl do modelu Range Rover nasazen. SV Coupé zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 5,3 sekundy.

Ve srovnání s klasickým Range Roverem je podvozek naladěn více sportovně a zároveň nabízí o osm milimetrů nižší světlou výšku. Navíc SV Coupé neztratilo nic z legendárních terénních schopností řady Range Rover, včetně brodivosti 900 mm a možnosti odtáhnout až 3,5 tuny těžký přívěs.

Prodej Range Roveru SV Coupé odstartuje ke konci letošního roku. Cena vozu v České republice začíná na 7 647 563 Kč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV