Reklama
Archiv - Zprávy

Libor Podmol přeskočil dům

Libor Podmol jako první český freestyle motokrosař přeskočil rodinný dům. Nad stavbou předvedl několik salt a triků.
Zdroj: Jiří Šimeček

A to navzdory deštivému počasí a mokrým podmínkám. Jedná se o skok, který v Evropě doposud nikdo nezkusil. „Hlavně první pokus byl superstrašidelný. Nebyl jsem si jistý směrem a odrazovou rampou. Také hrozilo, že s motorkou uklouznu při dopadu. Nakonec to byl zážitek, vše se zadařilo,“ byl nadšený Podmol, loňský vicemistr světa.

Už od rána ve městečku kousek od Benešova pršelo, podmínky rozhodně nebyly přívětivé. „Vypadalo to, že celou akci budeme muset zrušit,“ hrozil Podmol, který se však pojistil – kvůli lepšímu odrazu si koupil koberec, který položil před odrazovou rampu. Poprvé také vyzkoušel celonafukovací dopad - prototyp dovozený z USA. A když déšť ustal, mohlo se jít na historickou sportovní událost…

„Na poslední chvíli jsme museli ještě změnit převody na motorce, abych se dokázal co nejvíce rozjet. Bratr mi ještě sjel domů pro novou zadní pneumatiku. Začátek byl pekelně stresový,“ popisoval Podmol, zlatý medailista z X-Games 2016. Proto, aby rodinný domek mohl přeskočit, musel se dostat do výšky deseti metrů. Stavba byla totiž v mírném kopci. Skok musel být dlouhý kolem 25 metrů.

Nejistot bylo hodně. První pokus se však Podmolovi vyvedl. Z nafukovacího dopadu rovnou odjel… „To mě překvapilo. Myslel jsem, že na tom provlhlém dopadu hned spadnu a s motorkou skončím v bahně,“ dodal Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař. Po několika skocích se pak odhodlal k saltu vzad přes rodinný dům. „Byl to hodně zvláštní pocit koukat při triku na střechu. Rozhodně jsem si to užíval, když jsem zjistil, že barák přeletím a voda mě nezastavila. Pár krizových situací jsem ale měl.“

Komplikace přidělávala odrazová rampa, která se začala postupem času propadávat do bahna. „Při jednom dopadu jsem si zapletl zadní nohu do kola. Nad kotníkem mám šrám. Mé poslední salto jsem málem nedotáhl, pneumatiky byly už moc mokré,“ tvrdil Podmol, který rozhodně nechtěl poničit dům ve vesničce Vatěkov. „Pokud bych štrejchnul střechu, musel bych si ho celý koupit,“ smál se freestyle motokrosař.

Podmol skoky bral zároveň jako generálku na červencové X-Games, olympiádu extrémních sportů v USA. Tam bude jediným českým zástupcem a cílem je obhájit medailové umístění ve skoku do výšky.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV