Reklama
Archiv - Zprávy

Lexus vystavil nové kupé RC na Champs-Élysées

Nové kupé Lexus RC se veřejnosti poprvé představilo na pařížské Champs-Elysées. A to bezmála měsíc před světovou premiérou na autosalonu v Paříži 2018.
Zdroj: Lexus

První jízdy se ujal michelinský šéfkuchař Andreas Møller, který zároveň vytvořil jedinečný pokrm v duchu filozofie #SharpYetSmooth. Inspiroval se přitom novým modelem RC a zároveň filozofií „YET“ značky Lexus. Nově pojaté sportovní kupé RC spojuje vylepšený komfort s nejnovějšími charakteristickými designovými prvky Lexus a ostřejší jízdní dynamikou. Vylepšení představená v novém RC zhmotňují filozofii „YET“ značky Lexus, která tomuto vozu propůjčuje ladnější ale zároveň i ostřejší a výraznější charakter, čímž spojuje zdánlivě protichůdné kvality v efektní výsledek. Větší ostrost nového modelu spočívá v přímějším a agilním jízdním chování nebo odvážných designových rysech RC, zatímco kultivované hybridní hnací ústrojí s autonomním dobíjením nebo zpracování interiéru vyjadřuje ladnost a plynulost.

Andreas Møller při příležitosti pařížské pop-up výstavy vytvořil neobyčejný pokrm s cílem interpretovat charakter #SharpYetSmooth nového kupé RC. „Chtěl jsem navrhnout něco lehkého a vzdušného, avšak zároveň s patřičným základem s pronikavou chutí a vůní – tedy s charakterem Sharp Yet Smooth,“ vysvětlil. „Součástí pokrmu je makrela, ryba ostrého vzhledu, avšak s nejhladší strukturou pod kůží. Další podobností je použití cukrové vaty, kdy jsem se snažil skrýt a poté odhalit všechny dobroty ukryté pod povrchem – stejně jako když nastoupíte do nového RC, odhalíte více, než byste na první pohled očekávali.“ Andreas nachází silné paralely mezi přístupem k vaření a filozofií „YET“ značky Lexus: „Snažím se skloubit chutě a vůně, které byste zpravidla k sobě nedávali. Je, myslím, zábavné nechat hosty vnímat novým způsobem sladkost a pikantnost s překvapivými kombinacemi chutí a vůní,“ uvedl.

#SharpYetSmooth na pařížském autosalonu

Ochutnávka speciálního pokrmu v duchu #SharpYetSmooth se uskuteční na stánku Lexus během světové premiéry nového RC na autosalonu v Paříži dne 2. října 2018.


 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV