Reklama
Archiv - Zprávy

Lexus představil nový koncept svého luxusního vlajkového crossoveru. LF 1 Limitless nabídne celou šíři možností systému pohonu.

Lexus na mezinárodním autosalonu NAIAS ukázal podobu nového koncepčního modelu Lexus LF 1 Limitless, který mohou pohánět palivové články, hybridní systém, plug-in hybridní pohon, zážehový motor, nebo pouze elektromotor.
Zdroj: Lexus

Ztvárnění konceptu Lexus LF‑1 Limitless je dílem designového studia CALTY Design Research v Kalifornii.  Díky poměru mezi polohou přístrojové desky a přední nápravy získal profil, který připomíná spíše klasická grand turisma než vozy s karoserií kombi. Svůj podíl zde má i kabina zasazená hluboko do podvozkové platformy s pohonem zadních kol, stejně tak jako dravě vypadající 22" kola, která se sotva vejdou pod vyboulené blatníky karoserie.

Pro Lexus je typická maska chladiče ve tvaru vřetene. V případě LF‑1Limitless šli návrháři ještě o krok dále a použili detaily, které vyvolávají dojem, jako by vřeteno masky vycházelo až ze zádi a pokračovalo směrem kupředu až ke špičce vozidla. Samotná maska chladiče má trojrozměrné provedení v barevných odstínech navržených přímo designéry studia CALTY. Lišty paprskovitě vybíhající od středového loga mají evokovat magnetické síly přitahující kovové piliny do jednoho bodu. Není zde použit žádný chrom, Lexus LF‑1 Limitless vítá příchozí cestující LED osvětlením kolem masky chladiče.

Kokpit byl navržen tak, aby se řidič mohl vždy plně soustředit na aktuální situaci, a tak zde místo rušivých analogových otočných ovladačů nebo tlačítek najdeme minimalistický displej přímo před řidičem nebo ovládací prvky aktivované pohybem. K luxusní atmosféře přispívají i technologie rozšiřující možnosti nastavení pro řidiče. Jde například o režim ‚Chauffeur‘, umožňující jízdu bez zásahů samotného řidiče, a to díky elektronicky ovládanému řízení, brzdění, zrychlování, osvětlení a signalizaci. Pro pohodlí řidiče se všechny ovládací prvky hnacího ústrojí a všechna zobrazení režimů nacházejí přímo na volantu, aby se majitel mohl plně soustředit na vozovku před sebou. Výsledkem je hladké ovládání vozidla bez zbytečného stresu, s maximální efektivitou a nižším rizikem nehody.

K dispozici je čtyřrozměrný systém navigace, který tradiční navigační soustavu rozšiřuje o dimenzi času. Plní roli pomocníka cestujících, který dokáže předvídat potřeby řidiče i zbytku posádky na základě dosavadního průběhu jízdy, dopravy a stavu silnic na zvolené trase, podle toho navrhovat zastávky k natankování paliva, odpočinek či občerstvení, a dokonce zarezervovat ubytování v hotelu.

K ovládání 4D navigace a integrované soustavy komfortních a zábavních funkcí slouží dotykové ovládací prvky s hmatovou zpětnou vazbou, snadno dosažitelné z volantu. Displej ovladače TouchTracer, zabudovaný do kůží čalouněného středového panelu, podporuje rozpoznávání znaků při zadávání dat. Zadní cestující mohou nezávisle nastavovat komfortní a zábavní funkce pomocí vlastního dotykového ovladače s hmatovou zpětnou vazbou, zabudovaného do středového panelu mezi zadními sedadly.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV