Archiv - Zprávy

Las Vegas nabídne virtuální projížďku v BMW Vision iNEXT

Na výstavě Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas (od 8. do 11. ledna 2019) si budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální projížďku v BMW Vision iNEXT vybaveném BMW Inteligentním osobním asistentem.
Zdroj: BMW

BMW Group tím ukazuje své inovativní schopnosti v oblasti designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (D+ACES). Vizionářský vůz bude poprvé vystaven vedle propracované instalace kombinující skutečnost a virtuální realitu, která vytvoří realistický dojem autonomní, bezemisní a plně propojené jízdy ve voze BMW Vision iNEXT. Simulace začíná tím, že inteligentní osobní asistent projde plán na daný den a optimálně navrhne jednotlivé cesty. Návštěvníci vybavení brýlemi pro virtuální realitu, v nichž mají vytvořen speciální prostor, se mohou ponořit do virtuálního světa: ze začátku budou BMW Vision iNEXT řídit sami, ale vozidlo zanedlouho řízení převezme. V autonomním režimu „Ease“ řidič začne více komunikovat s inteligentním osobním asistentem, který mu navrhne, jaké různé digitální funkce může využít, a zajistí i jejich obsluhu. Mezi tyto funkce patří videokonference, nakupování, obsluha chytrých funkcí domu a mnoho dalších.

BMW Vision iNEXT – revoluční technologie

BMW Vision iNEXT prostřednictvím svých revolučních technologií v oblasti vysoce automatizované jízdy, inteligentní konektivity a inovativního řešení displejů a zobrazování demonstruje mnoho způsobů, jak využít čas během jízdy. Návštěvníci výstavy si mohou v praxi vyzkoušet základní principy „Shy Tech“, tedy technologií, jež jsou nenápadně ukryté takříkajíc pod povrchem a ukazují se, jen když jsou používány. Interiér BMW Vision iNEXT je navržen jako mobilní prostor, který svým pojetím odpovídá na otázku: „Jak budou vypadat automobily v budoucnu, když je už nebude muset řídit člověk, ale když bude chtít, tak bude moci?“

BMW Inteligentní osobní asistent

BMW Inteligentní osobní asistent zahajuje pro značku BMW novou éru, protože přináší možnost obsluhovat různé funkce vozu přirozenou mluvou. V novém BMW X5 budou moci návštěvníci vyzkoušet funkce dostupné pro nové modely připravené k prodeji od března 2019 a zastřešené funkcí BMW Inteligentního osobního asistentu. Právě tento asistent je nedílnou součástí konceptu expozice. Návštěvníky vítá při příchodu a navádí do centra stánku prostřednictvím zvuku a světelných efektů.

Prezentace BMW Group na CES 2019 doplní také BMW Motorrad představením jednoho ze svých vývojových projektů v oblasti automatizované jízdy: samostatně jedoucí BMW R 1200 GS. Poznatky získané tímto testovacím motocyklem zajistí v budoucnu lepší asistenci v náročných jízdních situacích. Návštěvníci budou mít také možnost usednout na sedadla nového BMW X7 a budou se moci nechat svézt po náročné off-roadové trati.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
0

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Autosalon TV