Reklama
Archiv - Zprávy

Lamborghini vyšlechtilo nové plemeno býka. S modelem Urus vstupuje do světa SUV.

Lamborghini představilo svůj první vůz kategorie Super Sport Utility Vehicle s názvem Urus, kterým zaplňuje mezeru v luxusním segmentu.
Zdroj: Lamborghini

Urus jako vysokovýkonný automobil dokonale zapadá do rodiny modelů Lamborghini. A to z hlediska designu, sportovních výkonů, jízdní dynamiky a emocí, zároveň však umožňuje každodenní cestování v rozmanitých podmínkách.

Pod kapotou je motor V8 4,0 litru, přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který poskytuje největší výkon 650 k (478 kW) a maximální točivý moment 850 N.m. Vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy, hranici 200 km/h pokoří za 12,8 sekundy a s nejvyšší rychlostí 305 km/h je nejrychlejším SUV na současném trhu.

Design nového modelu s nízkými liniemi kupé a dominantním vzhledem je v rozporu s jeho velmi komfortními jízdními vlastnostmi, vyšší světlou výškou a luxusním interiérem vybaveným nejmodernější technikou. Urus umožňuje snadnou jízdu po městě, poskytuje maximální komfort při dlouhém cestování, vzrušující dynamiku supersportovního vozu na silnici i závodním okruhu a všestranné terénní schopnosti v nejrůznějších podmínkách.

Od šepotu květin k řevu rozzuřeného býka

V závislosti na jízdním režimu, aktivovaném prostřednictvím voliče Tamburo, mění motor V8 modelu Urus svůj zvuk a charakter, od nejtiššího a nejkomfortnějšího zvukového projevu se zvýrazněnými nízkými frekvencemi v režimu STRADA až po sportovnější a emocionálnější zvuk Lamborghini v režimu CORSA. Speciálně vyvinutá výfuková soustava individualizuje zvukový projev rovněž v závislosti na otáčkách motoru. Urus při intenzivní akceleraci vydává výraznější sportovní zvuk.

Na závodní okruh i do terénu

V režimu STRADA se také přizpůsobuje světlá výška vozidla rychlosti jízdy, aby byl zajištěn maximální komfort, zatímco v režimu SPORT se světlá výška sníží v zájmu stability a preciznosti ve všech rychlostech. V režimu CORSA je vozidlo ještě preciznější s maximálním zaměřením na sportovní výkony a minimálním nakláněním karoserie. Vyšší světlá výška ve třech terénních režimech NEVE, TERRA a SABBIA usnadňuje bezpečné překonávání terénních překážek.

Aktivní systém stabilizace náklonu karoserie s elektromechanickým ovládáním je v automobilu značky Lamborghini použit poprvé. Tento systém maximálně potlačuje nežádoucí pohyby karoserie při jízdě na nerovné vozovce přímým směrem i v zatáčkách.

A co vlastně znamená Urus

V souladu s dlouhými tradicemi značky Lamborghini pochází název Urus ze světa býků. „Urus“ (pratur) je jedním z velkých, divokých předků domestikovaného skotu. Španělský bojový býk, chovaný po uplynulých 500 let, se svým vzhledem stále velmi podobá praturu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV