Reklama
Archiv - Zprávy

Klasické Mini dostalo pod kapotu elektromotor

Automobilka MINI představí v New Yorku ve světové premiéře výjimečný čistě elektrický vůz Mini Electric.
Zdroj: Mini

Svět městské elektrické mobility se může brzy těšit na příchod nového modelu. MINI Electric Concept mělo premiéru na frankfurtském autosalonu 2017 a vydláždí cestu pro první čistě elektrický vůz značky, který bude představen v roce 2019 – právě v roce 60. výročí klasického Mini. Plně elektrický sériový model, který je momentálně ve fázi vývoje, bude postaven na bázi třídveřového MINI a začne se vyrábět příští rok v továrně v Oxfordu.

Již v roce 2008 bylo představeno MINI E, postavené na předchůdci současného třídveřového vozu. Vyrobilo se jich přibližně 600 kusů, a ty byly využity k reálným testům v každodenním provozu. Tyto testy hrály klíčovou roli na cestě k vývoji BMW i3. Na cestě k nové éře elektrické mobility už MINI udělalo další krok kupředu. V novém modelu, plug-in hybridním MINI Cooper SE Countryman ALL4 poskytuje kombinace spalovacího motoru s elektrickým pohonem celkový výkon 165 kW/224 k a zajišťuje inteligentní hybridní pohon všech kol. Praktický pětidveřový model, který spadá do segmentu prémiových kompaktních vozů, se cítí jako ryba ve vodě na jakémkoliv povrchu. Pro efektivní akceleraci využívá potenciál obou motorů, přičemž až do rychlosti 125 km/h může jet čistě na elektrický pohon.

Naproti tomu klasické Mini Electric, které bude představeno v New Yorku, zůstane jedinečné. Jako základ posloužil pečlivě zrenovovaný exemplář jednoho z posledních modelů klasického Mini Cooperu. Červený lak karoserie je doplněn o kontrastní bílou střechu a charakteristické pruhy na kapotě se žlutým logem MINI Electric v emblému značky a na středech kol. Okamžitě dostupný výkon elektrického motoru přináší nový rozměr nezaměnitelného motokárového pocitu, který pomohl původní verzi britského minivozu k celosvětové popularitě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV