Reklama
Archiv - Zprávy

Kia představí čtyřdveřový koncept elektromobilu

Společnost Kia Motors Europe zveřejnila nové fotografie svého konceptu elektromobilu, který se chystá představit na mezinárodním ženevském autosalonu 2019.
Zdroj: KIA

Tento koncepční model je prvním čistě elektrickým čtyřdveřovým osobním vozem značky Kia. Vůz záměrně koncipovaný tak, aby nezapadal do žádného z etablovaných automobilových segmentů, harmonicky spojuje prvky SUV, elegantního a sportovního rodinného sedanu, resp. všestranného a prostorného crossoveru. Ve snaze chytře pojmout kultovní ‚tygří masku‘ Kia používá koncept podsvícení masky, která obepíná jednotky světlometů, čímž vytváří výrazný a rozpoznatelný světelný motiv. Čelní sklo i střechu tvoří jediný skleněný panel, ubíhající od základny předního A-sloupku dál přes kabinu, čímž tvoří ohromné střešní okno, a následně se zužuje do dvojitého vytvarování nad prostorem pro zadní cestující. Módní tvary s masivními boky karoserie a úzkým prosklením jsou zdůrazněny dynamickým pruhem, jenž vede od předního A-sloupku až po zadní C-sloupek.

Palubní displej z jedenadvaceti obrazovek

Gregory Guillaume, viceprezident pro design ze společnosti Kia Motors Europe, se svým týmem plně zužitkoval podvozkovou architekturu čistě elektrického hnacího ústrojí ve prospěch co největší kabiny, kde vznikl vzdušný a prostorný interiér. Coby vtipnou odpověď na současnou posedlost celého odvětví neustálým zvětšováním palubních displejů je v konceptu použito 21 samostatných obrazovek s ultra vysokým rozlišením. Tyto se harmonicky stáčejí napříč celou horní částí přístrojové desky v uspořádání, které budí dojem nahodilosti a současně i logičnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV