Reklama
Archiv - Zprávy

Kia na CES 2018 představila koncepční vůz Niro EV Concept. Kombinuje design moderního kompaktního SUV s elektrickým pohonem.

Niro EV Concept pochází z korejského designérského studia Kia a je plně elektrickým kompaktním SUV.
Zdroj: KIA

Tradiční masku chladiče – zde kvůli chlazení motoru zbytečnou – nahrazuje hladký interaktivní displej, kombinovaný se štíhlými předními světlomety. Z profilu se tento koncept inspiroval současným modelem Niro. Koncept používá tichý elektrický pohon, který bude výhodou v městském a příměstském provozu. Koncept se navíc chlubí novými technologiemi ke zvýšení bezpečnosti chodců.

Nový systém aktivního varování chodců (APWS) implementovaný v tomto modelu využívá přední kamery, technologii rozpoznávání objektů a přední reproduktory. Pokud zmiňovaný systém identifikuje chodce nebo cyklistu křižujícího vozovku před vozidlem, z reproduktorů se ozve akustické varování, které upozorní na přítomnost vozidla. APWS jde ruku v ruce s novým systémem interaktivního osvětlení konceptu Niro EV Concept, který uživatelům a chodcům zprostředkuje velmi intuitivní vizuální komunikaci s vozidlem.

Kabina byla navržena se zaměřením na uživatelskou interakci. Přístrojová deska zaujme svým horizontálním uspořádáním se širokými a hladkými povrchy. Výsledkem je prostorná a uklidňující atmosféra v celé kabině, k níž přispívají i jemné odstíny stříbrné, šedé a bronzové na všech površích.

Niro EV Concept pohání ústrojí a technologie určené pro elektromobily příští generace, které Kia plánuje uvést na trh v nejbližších letech. Energii dodává vysokokapacitní lithium-polymerový akumulátorový modul (64 kWh), napájející výkonný elektromotor (150 kW). Niro EV Concept nabízí jízdní dosah 383 kilometrů s nulovými výfukovými emisemi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV