Reklama
Archiv - Zprávy

Kam přijel, tam zvítězil - Peugeot 208 R2

Malé Peugeoty, konkrétně modely 208, známe jako oblíbená, ovšem spíše městská vozidla. Někoho by možná ani nenapadlo, že dokážou být také pekelně rychlá. Platí to zejména o verzi 208 R2 určenou pro rallye.
Zdroj: Peugeot archiv

Přesvědčit se o tom mohli diváci sledující Mistrovství ČR v automobilových soutěžích. V letošní sezoně se totiž nově představil v Evropě velmi populární seriál Peugeot rally Cup.  Byl vypsán jako vložený pohár pro posádky s vozy Peugeot 208 ve specifikaci R2.

Peugeot se prosadil nejen ve svém poháru

I když posádky na vozech Peugeot 208 R2 se od začátku soustředily zejména na svůj pohár, tak se hned od prvního podniku ukázalo, že mohou mít daleko větší ambice.

Totiž nejrychlejší posádky seriálu Peugeot Rally Cup okamžitě zaútočily na zisk prvních příček ve třídě 6 a v kategorii „dvoukolek“. Dojížděly tedy v absolutním pořadí hned za nejsilnějšími speciály skupiny R5.  Už v polovině sezony bylo jasné, že mistrem ČR v obou skupinách se stane právě jezdec s vozem Peugeot 208 R2.

Závěrečné výsledky Mistrovství republiky v absolutním pořadí vozů s pohonem jedné nápravy potvrdily dominanci těchto vozů. Jan Talaš získal titul mistra, za ním skončili René Dohnal a Rakušan Julian Wagner. Takže první tři místa ve dvoukolkách opanovaly posádky s vozy Peugeot 208 R2. Automobily této značky tak navázaly na úspěchy z minulých let.

Pohárové drama až do konce

V samotném značkovém poháru se odehrávaly dramatické souboje. O celkové vedení z úvodu přišel po zranění při civilní nehodě Lumír Firla, a tak si to rozdávali Jan Talaš s Julianem Wagnerem a René Dohnalem. Vyrovnanými výsledky se stal letošním vítězem seriálu prvně jmenovaný. Dramatická sezona vyvrcholila ve Zlíně, kde celkové druhé místo vybojoval René Dohnal. Tomáš Knápek se posunul na třetí pozici a doplnil tak stupně vítězů.

Spokojenost na všech stranách

S úspěšným účinkováním v Mistrovství ČR byly spokojeny nejen posádky, ale také zástupci značky, což vyjádřil Marco Venturini, ředitel Peugeot ČR: „Mistrovského titulu v dvoukolkách, který nám letos zajistil Honza Talaš, si značka Peugeot velice cení. Honza rozšířil naši sbírku rallyových trofejí, do které v minulosti přispěli takoví jezdci, jako jsou Jan Černý nebo Filip Mareš. Stejně jako oni i letošní vítěz potvrdil, že Peugeot 208 R2 je jednoznačně nejlepší soutěžní dvoukolkou současnosti.“

K tomu dodejme, že se v současné době už připravuje formát seriálu Peugeot Rally Cup 2019, který by měl přinést několik výrazných změn k ještě větší atraktivitě pro posádky i fanoušky.

Celkové hodnocení  Peugeot Rally Cup 2018         

1. místo               JAN TALAŠ – ZBYNĚK PILS                     63 bodů

2. místo               RENÉ DOHNAL – ROMAN ŠVEC             42 bodů

3. místo               TOMÁŠ KNÁPEK – IVAN HORÁK             30 bodů

4. místo               JULIAN WAGNER – ANNE K. STEIN        27 bodů

5. místo               LUMÍR FIRLA – JAKUB KOTÁL                 25 bodů

6. místo               MATĚJ KAMENEC – ADAM JURKA           20 bodů

7. místo               ZBYNĚK BALLER – MICHAL VEČERKA   16 bodů

 

Autor textu: František Fiala

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV