Reklama
Archiv - Zprávy

Jeep Renegade pro modelový rok 2019 modernizoval

Jeep Renegade modelového roku 2019 využívá inovativní zážehové přeplňované motory, které snižují spotřebu paliva a současně zajišťují dostatečný výkon, a to jak na vozovce, tak i v terénu.
Zdroj: Jeep

Jeep Renegade, který byl na trh uveden v roce 2014, rozšířil modelovou nabídku značky Jeep o nový segment tzv. B-SUV. Renegade byl prvním SUV značky Jeep vyráběným v Itálii, konkrétně v továrně Melfi SATA. Nyní přichází na trh v modernizované podobě. Novinka si ovšem zachovává všechny silné stránky, které stojí za úspěchem této modelové řady.

K dispozici jsou dvě zážehové motorizace: 1.0 s výkonem 120 koní a 1.3 s výkony 150 a 180 koní. Nabídku motorizací doplňují vznětové přeplňované motory MultiJet s technologií SCR (selektivní katalytická redukce) o objemech 1.6 l s výkonem 120 k a 2.0 l ve výkonových verzích 140 a 170 k. Všechny pohonné jednotky splňují emisní normu Euro 6/D. Kombinovat je lze se šestistupňovou manuální, dvouspojkovou automatizovanou (DDCT - Dual Dry Clutch Transmission) nebo devítistupňovou automatickou převodovkou.

Originální design

Jeep Renegade využívá ikonické stylistické prvky značky. Nejenže vyjadřují offroadové schopnosti modelu Renegade, ale současně odrážejí i jeho městskou a lifestylovou povahu. Mezi nové prvky exteriéru patří LED světlomety a nová 19“ kola. Prostorná kabina se pak vyznačuje větší funkčností a komfortem.

Pro milovníky dobrodružství v terénu

Schopnosti vozů Jeep v terénu vycházejí ze dvou pokročilých systémů pohonu všech kol, Jeep Active Drive a Jeep Active Drive Low, které poskytují prvotřídní výkon za všech podmínek. Renegade je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol, přičemž v druhém případě jsou na výběr dva typy pohonu, dále odpojitelný pohon zadní nápravy, systém kontroly trakce Selec-Terrain a asistenční systémy Hill Start Assist a Hill Descent Control. Zcela ultimativní schopnosti v terénu zajišťuje stupeň výbavy Trailhawk, který byl navržen přímo pro jízdu v těžkém terénu, a je tak nabitý řadou specifických stylistických i technických prvků.

Reklama

Pro milovníky městského dobrodružství

Nový Renegade nabízí čtvrtou generaci infotelematického systému Uconnect s 5“, 7“ nebo 8,4“ obrazovkou s vysokým rozlišením a funkcemi Apple CarPlay a Android Auto, které uživatelům umožňují nepřetržité a bezpečné připojení.

Kompletní paleta bezpečnostních prvků

Nejmodernější prvky bezpečnosti zahrnují ve standardu u celé modelové řady systém sledování jízdních pruhů Plus, inteligentní asistent rychlosti s rozpoznáváním dopravního značení a systém varování před čelním nárazem Plus s aktivním nouzovým brzděním, který je standardem modelu Limited.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV