Reklama
Archiv - Zprávy

Jak se ze symbolu Vánoc stane smrtící projektil

Přípravy na vánoční svátky vrcholí a k nim neodmyslitelně patří i krásně nastrojený vánoční stromek. Allianz centrum pro technologie (AZT) se proto ve svém crash testu zaměřilo na úskalí, která mohou řidiče potkat, pokud stromek při jeho převozu dostatečně nezabezpečí. A mnohdy to může mít fatální následky.
Zdroj: Allianz

V nárazových testech simulovalo AZT srážku vozidla, které jede rychlostí 50 km/h s pevnou překážkou. Pokud je strom pouze připevněn pružným lanem s háky na obou koncích, není ukotven dostatečně bezpečně a v případě srážky vyletí přes střechu dopředu, což ohrožuje nejen cestující v automobilu, ale i další účastníky provozu.

Stromek zajistěte lanovým popruhem

„Nejlepším způsobem zajištění stromu na střešním nosiči je lanový popruh z nepružného materiálu s ráčnou, který se připevní kolem kmene a zároveň na spojnice nosiče. Popruhem také musí být přivázána horní část stromu, aby se zabránilo jeho klouzání do stran,“ říká analytička AZT Melanie Kreutner.

Stromek může být přepravován i uvnitř auta, překrývání nákladu nad zadní nebo přední částí vozidla je povoleno, ale tyto části musí řidič viditelně označit červenou textilií, nebo vpředu bílou a vzadu červenou odrazkou. Strom nesmí jakkoliv omezovat řidiče ve výhledu a jeho přečnívající část nesmí zakrývat ani poznávací značku, světlomety, ukazatele směru, či zadní světla. A samozřejmě i uvnitř vozu platí, že strom musí být zajištěn popruhem k pevným zarážkám, které zabrání jeho posunu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV