Reklama
Archiv - Zprávy

Jaguar E-PACE s umělou inteligencí. Naučí se zvyklosti svého řidiče.

Nejnovější vylepšení Jaguaru E-PACE zahrnují „samoučící se“ systém Smart Settings, systém podvozku Adaptive Dynamics a nový zážehový motor s výkonem 200 koní.
Zdroj: Jaguar

Umělá inteligence přizpůsobuje E-PACE řidiči

E-PACE je nyní vybaven samoučící technologií Jaguaru. Smart Settings obsahuje algoritmy umělé inteligence a učí se řidičovy návyky a předpovídá jeho potřeby tak, aby mu zjednodušil život. Vůz řidiče rozpozná jak na základě klíčku od vozu tak Bluetooth signálu chytrého telefonu. Vůz poté nastaví sedadlo, klimatizaci a multimediální systém na základě obvyklých řidičových preferencí. Tento algoritmus průběžně upravuje nastavení na základě času, polohy, počasí a vzorců chování. Například při studeném dni předehřeje věnec volantu a sedadla nebo pro konkrétní den v týdnu či denní hodinu změní zdroj hudby. Nastaveno může být až osm různých profilů, což je užitečná funkce, pokud je vůz využíván v rámci firemního vozového parku nebo pro ty, kteří svůj vůz s někým sdílejí. Systém Smart Settings je nabízen jako součást balíčku Connect Pro Pack a patří do něj ještě 4G Wi-Fi Hotspot, Pro Services a Navigation Pro, nabízející dopravní informace v reálném čase, navigaci „od dveří ke dveřím“ z vašeho chytrého telefonu, pohled na ulice a vyhledávání volných míst k parkování. 

Pro vyšší komfort jízdy

Systém Adaptive Dynamics přináší lepší odezvu na pohyby volantu i kontrolu pohybů karoserie. Adaptive Dynamics využívá tříplášťové tlumiče s externě umístěnými hydraulickými ventily, aby mohly být v reálném čase neustále upravovány jejich parametry. To poskytuje větší prostor pro nalezení vyváženosti mezi ovladatelností a pohyby karoserie. Inteligentní nastavení přináší rychlejší reakce a lepší nastavení pro jízdu v terénu. Systém Adaptive Dynamics každé 2 milisekundy monitoruje pohyby vozu a každých 10 milisekund přepočítává požadované síly k tlumení, aby okamžitě reagoval na povely řidiče a změny povrchu silnice. To umožňuje lepší kontrolu a minimální náklony karoserie. Nerovnosti povrchu a jízda v terénu jsou okamžitě rozeznány a tlumiče se patřičně přizpůsobí. Řidič může prostřednictvím nabídky Configurable Dynamics systému Jaguar Drive Control nastavit Adaptive Dynamics do režimu Normal nebo Dynamic. Normal je zaměřen na komfort, zatímco Dynamic je kalibrován na lepší kontrolu pohybů karoserie. Auto lépe „sedí“ na silnici a řidič vozu více věří. 

Zážehový motor s výkonem 200 koní

E-PACE je nyní poprvé k dispozici s přeplňovaným čtyřválcovým dvoulitrem s výkonem 200 koní, který patří do rodiny motorů Jaguar Land Rover Ingenium. Verze s dvousetkoňovým motorem zvládne sprint 0-100 km/h za 8,2 sekundy, kombinovaná spotřeba paliva činí podle údajů výrobce 6,8 l/100 km a emise CO2 186 g/km. Nový motor má stejný balíček pokročilých technologií, jaké byste našli napříč zbytkem rodiny motorů Ingenium. Patří mezi ně dvoukomorové turbodmychadlo, průběžně proměnný zdvih a variabilní časování ventilů, což zvyšuje výkon a efektivitu motoru, stejně jako jeho využitelnost. Ceny vozu s tímto motorem začínají na 1 055 604 Kč včetně DPH. 

Filtry pevných částic pro všechny motory

Všechny motory jsou nyní vybaveny filtrem pevných částic, aby byly ještě čistší. Filtry jsou plně integrovány do systému dodatečné úpravy výfukových plynů a jak jimi výfukové plyny procházejí, zachycují ultra jemné částice. Za běžných jízdních podmínek u zážehového motoru zachycené saze oxidují na CO2 a filtr se regeneruje pokaždé, když řidič ubere plyn.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV