Reklama
Archiv - Zprávy

Iveco Bus má ocenění ‘Sustainable Bus of the Year’

Po vítězství v anketě Sustainable Bus of the Year 2018 s vozem Crossway LE Natural Power získává Iveco Bus ocenění ‘Sustainable Bus of the Year 2019’ v kategorii městských vozů ‘Urban’ se svým vozem CREALIS 18m In-Motion-Charging.
Zdroj: Iveco Bus

Tento autobus, jenž byl poprvé představen při zahájení letošního veletrhu IAA v německém Hannoveru, byl oceněn odborníky na oblast veřejné dopravy. CREALIS také získal v červnu 2018, u příležitosti Evropského týdne mobility, cenu za inovaci ve veřejné dopravě Public Transport Innovation Award v kategorii ekologického provozu ‘Move Green’.

Trvalá udržitelnost veřejné dopravy - CREALIS 18m In-Motion-Charging

Trvalá udržitelnost má ve veřejné dopravě stále významnější místo a společnost Iveco Bus, jako přední značka v této oblasti, představila na veletrhu IAA také svou novou nabídku elektromobility. CREALIS In-Motion-Charging rozšiřuje řadu vozů Iveco Bus na alternativní pohon a nabízí modernější a ještě efektivnější koncepci elektromobility.  Značka Iveco Bus si díky své technologii In-Motion-Charging mohla dovolit snížit velikost akumulátorů. Tento vůz kombinuje napájení přes troleje s režimem provozu na malé akumulátory. Díky tomu můžou tyto trolejbusy obsluhovat i úseky bez nadzemního trolejového vedení, což značně zjednodušuje plánování linek, snižuje náklady a šetří čas, který by jinak byl nutný pro dobíjení. Provozní doba je tak maximálně prodloužena, neboť během jízdy pod nadzemním trolejovým vedením se akumulátory automaticky dobíjejí. CREALIS In-Motion-Charging je navíc schopen absolvovat v režimu provozu na akumulátory 25 % až 40 % trasy.

Porota udělující ocenění Trvale udržitelný autobus klade důraz na principy trvalé udržitelnosti, zvláště na schopnost vozu vytvářet pozitivní dojem u široké veřejnosti. Hodnotí se několik aspektů, jako je bezpečnost, komfort, hlučnost, recyklovatelnost komponentů a obecný přístup výrobce k ekologii. Iveco Bus má v této oblasti dostatek zkušeností díky více než 800 vozů, které jsou v provozu po celé Evropě. Pro tuto novou generaci si značka Iveco Bus vybrala evropského lídra v technologii In-Motion-Charging: pohon vozu CREALIS má na starosti výrobce Škoda Electric.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV