Reklama
Archiv - Zprávy

Informační systém NissanConnect pro modelovou řadu Micra

V hatchbacku Nissan Micra je nyní dostupný nový informační a zábavní systém NissanConnect s rozšířenou funkčností.
Zdroj: Foto: Nissan

Nový systém NissanConnect, který nabízí aplikace Android Auto a Apple CarPlay umožňuje uživatelům naplánovat si trasu ještě předtím, než opustí domov nebo kancelář. Pro přesné a optimalizované cestování využívá systém dopravní informace získávané v reálném čase z navigace TomTom Premium Traffic. Majitelé mohou rovněž odeslat cíl své cesty přímo do vozu prostřednictvím aplikace TomTom Door-to-Door Navigation. 

Modernizace modelu Nissan Micra dále zahrnuje novou integrovanou komunikační jednotku s dotykovým displejem, lepší displej mezi ukazateli sdruženého přístroje a inovovaná tlačítka na volantu. 

Nová komunikační jednotka NissanConnect disponuje sedmipalcovým dotykovým displejem, což je stejná velikost jako u starší verze, avšak nyní s menším počtem fyzických tlačítek a novou funkcí vícedotykového ovládání. Úvodní stránka je plně přizpůsobitelná, takže na běžné úkony si uživatelé mohou nastavit vlastní zkratky. V úrovních výbavy Acenta, N-Connecta a Tekna je standardem provázání na aplikace Android Auto a Apple CarPlay. Přepracován byl také displej sdruženého přístroje, který nyní zobrazuje další informace při přijímání telefonických hovorů nebo zpráv SMS.

Do modelu Micra byla doplněna také nejmodernější technologie rozpoznávání hlasu a hlasové příkazy jsou dostupné prostřednictvím inovovaných tlačítek na volantu. Hlasovým příkazem je nyní možné uskutečňovat telefonické hovory, nechat si nahlas přečíst zprávy nebo ovládat hudbu. Modernizovaný systém NissanConnect je vybaven vylepšeným navigačním systémem. K intuitivním novým funkcím patří jednořádkové vyhledávání v navigaci a vícedotykové ovládání pro přibližování a oddalování map. 

Uživatelé mohou také zadat cíl na svém chytrém telefonu, když jsou doma nebo v kanceláři, odeslat jej do vozu, a když pak usednou za volant, mohou okamžitě spustit podrobnou navigaci po trase. A později, pomocí funkce Find My Car, je možno nahrát místo zaparkování vozidla. Stačí, když uživatel přepne navigaci zpět do svého telefonu, aby pěšky došel do svého konečného cíle. 

Nový systém NissanConnect poskytuje přístup k přesným dopravním informacím v reálném čase a přepočítává trasu přímo za jízdy, aby doba na cestě byla co nejkratší. Tato služba je na pět let zdarma a je přenositelná na druhého a následné majitele. Součástí balíčku jsou také aktualizace map, se čtyřmi bezplatnými aktualizacemi za rok, a to na dobu nejméně tří let. I tato nabídka je plně přenositelná na následující majitele.

 Informační a zábavní systém NissanConnect není jediné vylepšení vozu Micra. V úrovních výbavy N-Connecta a Tekna je nyní standardem elektrické ovládání zadních oken a za příplatek je dostupné u výbavy Acenta. V úrovních výbavy N-Connecta a Tekna je standardně dostupné automaticky ztmavované zpětné zrcátko. Změnil se také design zadních parkovacích senzorů, které jsou nyní lépe začleněny do zadního nárazníku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV