Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai získává další ocenění RedDot

Hyundai v prestižní designérské soutěži RedDotAward obdržel za rok 2018 dalších pět ocenění za svůj kreativní a inovativní design v oblasti „komunikační design“.
Zdroj: Hyundai

Prestižní ocenění „Best of the Best“ v kategorii „zvukový design“ bylo v rámci soutěže RedDotAward uděleno luxusnímu lehkému užitkovému vozu Hyundai SOLATI Moving Hotel, vyvinutému ve spolupráci s renomovanou zábavní společností SM Entertainment v Jižní Koreji. Vozidlo nabízí celebritám společnosti SM Entertainment prostor, v němž mohou komfortně pracovat a odpočívat. Přední část vozu je navržena jako maskérna s odnímatelnými zrcadly a osvětlením s nastavitelnými barvami. Zde se mohou celebrity líčit a upravovat své účesy. V zadní části, uspořádané jako šatna, je skříň pro uložení oděvů a obuvi. Občerstvení pro cestující je připraveno v miniaturní chladničce.

Hyundai je rovněž vítězem s prostorovým komunikačním nástrojem Hyundai Pavilion, který byl poprvé představen na Zimních olympijských hrách 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. V současnosti je instalován v Soulu, kde má veřejnost další příležitost navštívit oceněné expozice. Pavilon s novým označením „Zárodek nové společnosti“ se nachází v uměleckém centru Songwon v Soulu a je přístupný až do 30. prosince 2018. Hyundai Pavilion byl vytvořen s cílem vyjádřit v reálném prostoru vizi budoucí mobility společnosti Hyundai Motor a vyprávět příběh její inovativní techniky palivových článků. Hyundai Pavilion získal v letošním roce již „Bronzového lva“ na prestižním mezinárodním festivalu kreativity „Cannes Lions International Festival of Creativity“ v kategorii „Design: Prostorové plus sochařské instalace a zážitky“ (Design: Spatial&SculpturalInstallation and Experience).

Hyundai Pavilion se stal také vítězem za svůj kreativní zvukový design, který používá zvukovou dramatizaci k vytváření jedinečných zvukových kulis v rámci celé expozice. Vzniká tak například iluze neustále se zvyšujícího tónu, který symbolizuje nabíjení akumulátorů vozidla. V syntéze zvukových vln splývají tóny klavíru se zvukem větru, čímž vzniká nadpozemský zvuk reprezentující rozlehlost vesmíru. Celý koncept je provázán se „zvukovým vesmírem“ společnosti Hyundai Motor, což dává vzniknout holistickým, podmanivým zážitkům ve světě značky Hyundai.

Hyundai Motor se stal také vítězem (jako klient) v oblasti „video a animace“ za své video k autosalonu v Ženevě, které bylo natočeno v partnerství se společností INNOCEAN Worldwide Europe, a vítězem (jako klient) v oblasti „design uživatelských rozhraní“ za „bezpečnostní hologram“, vytvořený v partnerství s univerzitou Dongseo, který je součástí sekundární prevence nehod.

Soutěž „RedDotAward: Komunikační design“ s mottem „Hledáme dobrý design a kreativitu“ oceňuje každý rok dobře navržená díla a kreativní projekty od designérů, agentur a společností z celého světa. Soutěž RedDotAward s prominentní porotou, složenou z více než 20 mezinárodních odborníků, je globálně uznávaná jako jedno z nejprestižnějších ocenění vysoké kvality designu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV