Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai vyvíjí automobil, který se sám domluví s vaším domem nebo kanceláří

Společnosti Hyundai Motor a Cisco představily podrobný plán vývoje nové generace technologického zabezpečení datových sítí ve vozidlech. Součástí je i časový harmonogram postupného komerčního využití v tzv. „hyper-propojených“ automobilech již v roce 2019.
Zdroj: Hyundai

Spolupráce v oblasti automobilového průmyslu a informačních technologií se zaměřuje na řešení stále rostoucích požadavků v souvislosti s rozvojem technologií autonomních vozů a zvyšujících se nároků na datové přenosy uvnitř automobilů. Hyundai a Cisco se nyní soustřeďují na přechod od tzv. CAN (Controller Area Network) systémů k Ethernet komunikaci, která umožňuje zpracovávat a přenášet data rychlostí až 1 G/s. Software založený na technologii Ethernet také podporuje integrované řízení dat, které umožňuje manipulaci s velkým množstvím informací přicházejícím z různých komponentů ve vozidle současně.

Součástí spolupráce je vytvoření nové platformy, která poskytuje vysoce zabezpečený přístup ke všem datům ve vozidle. Využívá první generaci 1 G/s architektury a Automotive Ethernet s QoS, což umožňuje využít maximální šířku pásma a zvyšuje kapacitu. Je vysoce konfigurovatelná, bezpečná a nabízí flexibilitu při navrhování a vytváření nových služeb a inovací.

Platforma SDV (Software Defined Vehicle) je datová síť uvnitř vozidla, která umožňuje fungování adaptivních technologií. Nabízí integrované a vylepšené zabezpečení – a funkčnost plnohodnotné sítě.

Zavedením služeb IP a Ethernet budou starší sběrnice a zařízení schopny spolupracovat s novými zařízeními a službami připojenými k síti. Spoluprací s firmou Cisco si Hyundai zajistí, že se síťová infrastruktura vozů bude přizpůsobovat inovacím v oblasti komunikace vozidel. To například umožní mnohem bezpečnější autonomní jízdu, propojení vozu s dalšími místy jako například s domy, kancelářemi, městskou infrastrukturou prostřednictvím inteligentních sítí, internetu a technologií internetového protokolu.

Hyundai a Cisco zahájily spolupráci v roce 2016 a společně představily svou vizi propojené mobility na veletrhu CES 2017. Společně se dohodly, že další fáze mobility musí mít novou a inovativní komunikační infrastrukturu s flexibilní a bezpečnější platformou, která by také nabídla cestu k inovacím a vybudování řešení pro inteligentní vozidla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV