Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai Kona Electric je první malé SUV s čistě elektrickým pohonem

Hyundai Kona Electric kombinuje styl SUV a elektrický pohon s místně nulovými emisemi. Nový model je k dispozici se dvěma verzemi elektrického pohonu a nabízí dojezd až 470 kilometrů.
Zdroj: Hyundai

Hyundai v současnosti nabízí nejširší sortiment poháněcích ústrojí. Společnost uvedla na trh první velkosériově vyráběné vozidlo s palivovými články, ix35 Fuel Cell, a nedávno představila jeho nástupce, nové NEXO. Model IONIQ je navíc prvním automobilem, nabízeným se třemi různými druhy elektrifikovaného poháněcího ústrojí v jedné karosářské variantě.

Kona Electric umožňuje zákazníkům kombinovat dva nejrychleji rostoucí automobilové trendy – elektrifikaci a styl SUV. Od konvenčního modelu Kona přebírá progresivní design a charakter automobilu, který zvládne celou řadu povrchů. Nová platforma modelu Kona umožňuje prostorově nenáročné uložení sady akumulátorů, které neubírá interiéru na prostornosti.

Hyundai Kona Electric se dvěma verzemi pohonu

Kona Electric nabízí zákazníkům dvě různé verze poháněcího ústrojí. Verze s dlouhým dojezdem umožňuje překonat vzdálenost až 470 kilometrů na jedno nabití a poskytuje nejvyšší výkon 204 k (150 kW). Základní verze s kapacitou akumulátorů 39,2 kWh má dojezd až 300 km a její elektromotor dosahuje nejvyššího výkonu 135 k (99 kW). Řidič má u tohoto vozu okamžitě k dispozici točivý moment 395 N.m a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy.

Vylepšená aerodynamika

Kona Electric přebírá příď s expresivním vzhledem od konvenčního modelu Kona. Hlavním stylistickým odlišením je uzavřené čelo na místě masky chladiče, dodávající celému vozu čisté vzezření a zároveň vylepšující aerodynamiku. Dalším charakteristickým prvkem designu přídě je duální uspořádání světlometů, které umocňuje celkový vizuální dojem. Světla pro denní svícení s diodami LED jsou umístěna nad světlomety LED. Řidič může dát najevo svůj jedinečný styl dvoubarevnou střechou a výběrem ze sedmi osobitých barev karoserie.

Moderní interiér

Nevšedním prvkem výbavy je ovládací modul elektronického voliče provozních režimů, který umožňuje intuitivní ovládání elektrického poháněcího ústrojí. Nastavitelný systém rekuperace kinetické energie umožňuje řidiči měnit intenzitu brzdění rekuperací pomocí páček za volantem. Systém v případě potřeby získává zpět ještě větší množství energie. Výhodou pro řidiče je také sedmipalcový panel přístrojů Supervision, který zobrazuje důležité provozní informace, a navíc i kombinovaný průhledový displej, zobrazující příslušné provozní informace přímo v zorném poli řidiče.

Kona Electric nabízí širokou škálu funkcí v oblasti konektivity. Například informační a zábavní systém integruje funkce navigace, multimediálního přehrávače a konektivity, včetně systémů Apple CarPlay a Android Auto, jakož i bezkabelové nabíječky. Nový ekologický model v produktové řadě Hyundai je vybaven nejnovějšími prvky aktivní bezpečnosti a asistenčními systémy, pro které se používá označení SmartSense: asistentem pro odvrácení kolize s překážkou vpředu s detekcí chodců, asistentem pro sledování slepého úhlu včetně asistenta pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, asistentem pro jízdu v jízdním pruhu, asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče, inteligentním upozorňováním na omezení rychlosti a asistentem řízení v jízdním pruhu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV